| Tputputpu124 a întrebat:

ieri cand am fost la biserica am vazut un băiat cred ca are 16-17 ani, eu am 13 ( va rog sa nu imi ziceti ca sunt prea mica pentru a place pe cineva) cred ca m-am indragostit de el, mereu ma uitam la el si el la mine, ba chiar a venit langa mine, nu stiu daca ma place sau e doar o coincidența. Voi ce ziceti? Ma place? Imi puteti da niste sfaturi?

Răspuns Câştigător
| Raven a răspuns:

Faptul că ți-a plăcut cum arată nu înseamnă că te-ai îndrăgostit, mai e cale lungă până acolo. Nu prea înțeleg mersul la biserică dacă nu o faci pentru cele sfinte și ești cu ochii după băieți. Și da, ești prea tânără pentru unul de 17 ani, nu prea văd ce ați putea avea în comun, ție cum ți s-ar părea dacă un tip de 10 ani ar deveni interesat de tine? Nu te-ar bufni râsul?
Oricum, ca să-ți răspund la întrebare, dacă toți cei care s-ar holba la noi ne-ar iubi, femeile ar avea harem. Valabil și pentru băieți, presupun. Oamenii de-aia au ochi, ca să vadă, să se uite. Poate că se uita la tine ca o reacție la faptul că te holbai la el și a venit la tine crezând că poate vrei ceva, cum ar face, de exemplu, un ospătar.

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Of, daca si la biserica va fug ochii dupa baieti, e grav.

| Tputputpu124 explică (pentru darrio2007):

Macar ma duc, nu ca voi, in plus am foast atenta toata slujba dar cand preotul făcea pauză ma uitam, asa că du-te in ***

| sadrian46 a răspuns (pentru darrio2007):

Să citești Cei trei mușchetari de Dumas. O să constați că și D-Artagnan mergea la biserică să vadă fetele drăguțe de acolo
Și din literatura română am următorul.
Când tun în biserică,
Fetele-mi pun piedecă
Și când tun în liturghie,
Ele îmi fac cu ochiul mie.
Și biserica este un loc de socializare unde poți să vezi un viitor potențial partener. Nu văd nimic grav în asta.

| darrio2007 a răspuns (pentru Tputputpu124):

Vorbeste frumos, măi păsărică! Am nepoti mai mari decat tine. Cand merg cu ei la biserica, se inchina, nu se uita dupa sexul opus. Nu mai jigni pe toti care nu sunt de acord cu tine.

| sadrian46 a răspuns (pentru darrio2007):

Și se închină cu ochii închiși și nu văd sexul opus, și când îl văd se cred talibani, care nu se uită după femei.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, de aceea a venit lângă tine.

| Tputputpu124 explică (pentru sadrian46):

Nu stiu daca s-ar uita un baiat de 16-17 ani la mine?

| sadrian46 a răspuns (pentru Tputputpu124):

Da, se va uita, dacă îl faci să se uite.

| Tputputpu124 explică (pentru sadrian46):

Pentru toți invidiosii mi-a scris si suntem împreună

| Andreeush a răspuns:

Dacă a venit lângă tine nu înseamnă că te place.
Un băiat de vârstă lui nu o să se uite la o copilă de 13 ani.
Nu zice nimeni că nu ai voie să te îndrăgostești, însă caută pe cineva de vârsta ta.

| Plato a răspuns:

Esti prea mica.
Daca el se uita la tine (in sensul ala) inseamna ca e un ratat.
Bine ca mergi la biserica sa te gandesti doar la ce nu vrea Dzeu.

| Tputputpu124 explică:

Pentru toti, care ati zis ca nu se poate sa fim imp, uite ca suntem, mi-a trimis mesaj si acum suntem imp