| Cossymiss a întrebat:

imi place enorm de mult de un baiat din clasa de la mine am stat de cateva ori cu el dar mai frumos era cand simtem ceva ff puternik unul pentru altul si nu eram impreuna, acum lui ii place de cea mai buna prietena a mea am incercat sa ii combin dar el nu vrea, m-as bucura daca ar sta cu cea mai buna prietena a mea, dar as fi si foarte suparat in acelasi timp, imi puteti spune ce sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

cazul tau e mai dificil
eu zic sa te gandesti la prietena ta si sa faci sacrificii
daca ea il iubeste asa de mult trebuie sa suporti dar daca ea crede ca tu esti cea mai buna prietena a ei ar lasa baiatul ala sa fie cu tine nu an ce sa iti mai nspun decat ca prietenul siar de viata pentu prietenii sai

2 răspunsuri:
| MeMyseIf a răspuns:

Buna. Poate el are nevoie de ceva timp ca sa inteleaga pe cine place mai tare:pe tine sau pe ea.Nu grabi lucrurile, ai rabdare si sunt sigura ca in curind vei primi un raspuns la intrebarea ta.Nu-nteleg de ce incerci tu sa-l conbini cu ea? Nu te baga, poate el vrea sa-ti vada reactia, sa vada daca ai ceva emotii atunci cind incearca acest lucru, dar tu ce faci; te porti asa deparca n-ai cam avea nevoie de el si incerci sa i-l potrivesti ei...Nu mi se pare corect.Trebuie sa fii deschisa si sa nu te temi de ceea ce simti, arata-asa iti va fi mai simplu.Bafta!

| jasmine73 a răspuns:

Tine-l pentru tine, il cunosti mai bine, doar asa il poti ajuta, oricum va decide singur pentru el