| Paranormalx333 a întrebat:

În aproape fiecare pauză merg la o prietenă foarte bună în clasă şi a început să-mi placă foarte tare de un băiat din clasa aceea. Până acum câteva zile am crezut că şi el mă place pentru că mă ia mereu în braţe, îmi face diferite complimente drăguţe şi spune că eu sunt "nevasta" lui. Dar am aflat de curând de la o colegă care este prietenă cu el că are o iubită. El ştie că eu am aflat, dar continuă să se poarte la fel.
Colega mea mi-a zis să îl ignor pentru că este nesimţit şi nu-i pasă de mine, dar îl ştiu de 4 luni şi niciodată nu mi s-a părut genul acela. e mereu timid şi zâmbitor şi foarte, foarte drăguţ cu toţi. Iar prietena mea, care e colega lui, mi-a spus că el nu e genul şi că dacă eu îl plac ar trebui să-i arăt, iar dacă şi el mă place se va despărţi de iubita lui. Ce să fac?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca este atat de usor influentabil te sfatuiesc sa nu te incurci cu el deoarece daca renunta la actuala pritena fara sa stea pe ganduri, fara nicio remuscare tot asa vei pati si tu chiar cand te vei astepta mai putin.Este imatur psihic. Punct.

3 răspunsuri:
| Liaaax a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa ii spui ca il placi este foarte posibil ca sa te placa si el. In plus nu pierzi nimic daca intrebi nu e jenant sa ai sentimente. sad