| anonim_4396 a întrebat:

Buna tpu.ma confrunt cu o situatie dificila.Mama mea e plecata de 12 ani in Italia, tatal meu a fost si el 4 ani acolo. si eu cu soramea de 19 ani (eu am 15) am fost in italia.in 2010 parintii mei au decis ca eu si cu tatal meu sa ne intoarcem acasa, iar mama si cu sora sa ramana acolo pentru ca soramea invata acolo. Ne-am intors.a fost o perioada pina pina la sfarsitul lui 2012 cand eram toti ok,ne intelegeam,era vorba ca mama sa vina acasa, sa fim fericiti, iar sora de 19 ani sa ramana acolo sa-si vada de cariera. Tatal meu e o fire mai severa, nu ma lasa sa es din casa dupa ora 19 cand se intuneca afara, nu ma lasa sa am prietene sau iubiti ceva (ma si lovit de multe ori) bea extrem de mult, din 2009 nu mai munceste deloc, traim doar din banii care ii face mama in Italia. Incepand cu 2013 parintii mei sau schimbata,mama deja vrea sa mai stea acolo,ca sa iasa la pensie,sa mai stee cu sora mea etc. ii tot scoate ochii tatalui ca nu munceste,ca bea,acum sunt certati,mama vrea sa divorseze daca tata nu se apuca de muncit,tata nu vrea sa se apuce de lucru pentru ca mama nu vine acasa,si e satul de singuratate, eu in continui sunt maltratata, fac toate treburile case.merg si la scoala. acolo invat extrem de bine, iau mereu premiul 1 etc. Acum sun certati de vreo 15 zile. tata tot o numeste pe mama in toate felurile, chiar si de fata cu mine sad :'( ma numeste si pe mine, ca de ce vb cu ea la telefon ca nu stiu ce.eu pe mami cand o intreb cand vone acasa, schimba subiectul etc. Nu stiu ce sa fac.ma simt foarte prost, simt ca numai rezist, uneori am si ganduri de sinucidere.dar ma calmez si treiesc cu speranta ca o sa fie mai bn.Mama spune ca ma iubeste,si simt asta, tata la fel chiiar daca mai da in mine si e seve, imi demonstreaza intr-un fel.ce sa fac? cum sa procedez? please sad

1 răspuns:
| Latinmoon a răspuns:

Spune-le ca iti este dor de ei si ca iti doresti sa petreci mai mult timp cu ei ca ti mult la ei si iti lipsesc foarte mult si spune-le ca iti doresti ca sa fiti cu totii impreuna ca o familie fericita! puppy dog eyes
Keep to clam! :*
Totul va fi bine! love struck