| EpticxD a întrebat:

Buna TPU ...ma simt foarte prost,toata lumea se leaga de mine ca am nasul mare si m-am saturat,nu imi mai vine nici sa ma duc la scoala si nici afara nu mai ies din cauza asta, mereu imi e teama sa nu imi zica cineva ca am nasul mare...nu am cu cine sa vorbesc despre asta si mereu stau si ma inchid in mine
Parintii mei nu vor sa imi faca operatie din cauza banilor ..pana si fratele meu mi-a zis odata ca e am nasul mare (daca si el a zis ce pretentii sa am de la altii oh go on).
In fiecare seara plang si ma gandesc de ce nu am si eu nasul mic ..si de ce altele sunt asa frumoase in comparatie cu mine,
Nu mai stiu ce sa fac...

10 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Hai sa stam putin stramb, dar sa judecam drept: crezi ca este posibil ca toata lumea sa fie frumoasa? Tu insa ai marea sansa sa fii desteapta, asa ca nu-ti rata sansa si ai sa vezi cine va rade la urma!

| Oana92 a răspuns:

Gura lumii n-o astupa nici pamantul! Nu-i mai baga in seama, nu le arata ca te doare, indiferenta ta o sa ii distruga. In general oamenii care jignesc alta persoane sunt cei care sunt fie incredibil de superficiali, fie sunt atata de nesiguri pe ei si de tematori incat prefera sa-i atace pe ceilalti pentru a-si ascunde propriile defecte. Gandeste-te la asta cand ii mai auzi. Si in niciun caz nu ii jigni la randul tau, nu ai de ce sa fi asemeni lor, sa te cobori la nivelul lor.
Daca nu ai bani de operatie poti sa incerci sa maschezi putin defectul, exista tot felul de trucuri de machiaj care dau impresia unui nas mai mic, cauta pe internet sau apeleaza la un make-up artist sa te invete.
Si nu uita ca fiecare om e frumos in felul lui, cineva drag mie mi-a spus odata ca frumusetea unei femei nu sta in perfectiunei trupului ci in blandetea si iubirea ce o poarta in inimawinking

| Cristiann25 a răspuns:

Te inteleg.Fiecare om are complexe chiar daca le recunosc sau nu.Cand o sa ai banii necesari poti sa-ti faci o operatie ca sa scapi de acest complex. Tine minte ce-ti spun: fa totul pentru tine nu pentru cei din jur! Oamenii sunt rautaciosi. Daca ai mai avea si o vila, un bmw si mai stiu eu ce toti ar fi "prieteni" cu tine dar asa isi bat joc.Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

*se duce dupa carte*
*vine inapoi*
,, am avut chiar certitudinea ca ma aflu in fata Teodorei - aceeasi sanatate debordanta, aceeasi frumusete: buzele carnoase, rosii, nasul pronuntat, ochii negri, neobisnuit de mari, adanciti in orbite. iar durerea ascunsa in ei ma indemna sa cred ca neasteptata mea alcatuire, ceea ce mai ramasesem dupa bizara boala, o deceptionase; numai ca dezamagirea si uimirea mi le transmitea din priviri: nu reusise sa impuna ochilor ceea ce interzisese cuvintelor:,, de fapt, am venit sa iau niste carti, nu stiu daca ai cumva si carti de rugaciuni. simt nevoia sa ma rog si nu gasesc cuvinte, nu pot, nu reusesc, spuse ea, incurcata de tacerea si de uimirea mea''. ar fi trebuit sa o previn ca reactiile mele sunt mult prea lente, ca ma aflu intr-o jalnica faza de deruta.,, dumnezeu intelege si ceea ce nu spui prin cuvinte, am incercat sa o consolez. dar de unde acasta nevoie? chiar vrei cu adevarat sa te rogi? am intrebat-o prosteste si, bineinteles curiozitatea mea nepotrivita a enervat-o.,, Da, lui dumnezeu, ca sa ma ia odata dracu!''. Concret: pot sa te ajut cu ceva? m-am oferit imediat si a a izbucnit in ras.,, nu n-am nevoie de ajutor... vorbim maine, acum trebuie sa ma intorc, n-am crezut ca te voi gasi aici...trebuie sa puna cineva cureaua pe tine, caci te-ai cam jigarit, mosule, pari, nu stiu cu m m-as face inteleasa, ca un disperat!''
a disparut ca o furtuna, fara sa imi spuna cand se va intoarce, dar in urma ei, in loc de tristete, neliniste, curiozitate mi s-a facut foame. altadata intr-o asemenea imprejurare ma barbieream faceam dus, imi scimbam hainele, ma parfumam, incercam, adica din rasputeri sa-mi creez un confort sufletesc, acum pur si simplu am mancat in disperare. chipul femeii ma aruncase in alta varsta. abia noaptea tarziu cand am privit in jur cu atentie, am descoperit absenta ei in modul cel mai dureros si mai umilitor cu putinta: ca un barbat caruita totul ii era interzis, chiar si o banala mangaiere. nu pleca inca, ma umilesc, te rog, ai mila, femeie, intelege ca regatul meu cu o singura fantoma va exista doar cat vei ramane. nu ma parasi tocmai acum cand mi-au fugit pana si cuvintele care imi soptesc ca sunt cel ce nu voi mai fi!''
augustin buzura-raport asupra singuratatii
ascultam mai mult oamenii mediocri si propriile noastre ganduri disperate din cauza lor cand de fapt suntem enorm de mult. daca esti sensibil cum ar trebui sa fii te percepi sensibil, lumea te percepe mereu barbar

| darriya a răspuns:

Hey te poti machia in asa fel incat sa para nasul mai mic sunt atatea trucuri, cum vrei sa te iubeasca lumea cand tu nu te iubesti?! ce transmiti aia primesti.

| Cigarettă a răspuns:

Şi de dacă îl ai? Şi eu îl am cam mărişor şi uneori mă cam "enervează" chestia asta având în vedere că o singură persoană mi-a spus asta[ bine că doar una laughing ]
Nu trebuie să fi complexată din această cauză. Orice om are defecte. Ăia râd de tine pentru că nu au CREIER! Dacă plângi şi te consumi, ce rezolvi? Nimic! Le dai lor satisfacţie şi încă un motiv ca ei să râdă de tine pentru că te văd "slabă" happy. Stai calmă, ignoră-i, zâmbeşte-le în faţă şi atunci nimeni nu va mai avea ce comenta :*
Baftă :*

| Hossam a răspuns:

Oamenii sunt rautaciosi si vor fi asa pana la final. Nu-i baga in seama si mergi inainte! Cred ca esti o fire mai sensibila. Si eu am nasul mai proeminent si nu bag in seama lumea! Imi traiesc viata asa cum mi-a fost data. Stii cum se spune: '' Cine te place, te place asa cum esti ''. Take care si lasa lumea sa vorbeasca. happy

| EpticxD explică (pentru Hossam):

Tocmai,nici eu nu ma plac ...asa ca nu am cum sa le cer altora sa ma placa asa cum sunt.

| Hossam a răspuns (pentru EpticxD):

Pai, nici eu nu ma plac. Sunt dur cu mine. So what? Multe fete mi-au zis ca-s dragut, dar eu o tin tot pe-a mea. Cred ca tu esti in aceeasi situatie cu mine. N-ai incredere in tine! Asta iti lipseste ( INCREDEREA ). O sa-ti gasesti jumatatea care o sa te placa exact asa cum esti. Mai bine un nas mai proeminent decat o minte ''mica''. In ziua de azi sunt multi ''destepti'' care judeca numai dupa fizic. Eu nu-i inteeleg. Sigur n-au iesit din vreo pestera? ( colegii tai ). Cum sa judeci o persoana dupa aspectul fizic?! Jesus! Ce mentalitate au unii. Nici n-ar trebui sa-i bagi in seama. Dar... tu fiind o fire mai sensibila, pui totul la suflet. Stiu cum este. Incearca sa nu te mai gandesti la asta. O sa fie bine! Take care. happy

| 69696969696 a răspuns:

Si ce daca ai nasul mare? Daca prietenele tale fac misto de tine le zici in fata DACA MA IUBITI, MA ACCEPTATI ASA CUM SUNT, sunt sigur ca si tu esti frumoasa