| Claudiamariamarcu14 a întrebat:

Buna TPU, referitor la întrebările pe care le pun aici, am văzut un raspuns de la un utilizator că a spus că mi-am vandut sufletul si ca daca nu ma duc in 24 de ore la preot o sa fiu decapitată, este adevarat?
P.S:Eu nu mi-am vandut sufletul, pentru că nu am facut asemenea ritualuri si nici nu o sa fac asemenea prostie!

Răspuns Câştigător
| Irinel15123532 a răspuns:

Nu, nu l-ai vandut, fara voia ta nu poti sa vinzi nimic, e o diferenta intre a-ti dori si a citi ceva gresit. Dumnezeu ne-a dat libertate de vointa, si daca tu nu vrei sa-l vinzi, inseamna ca ti-a fost furat fara voia ta, iar Dumnezeu nu permite asa ceva, diavolii sunt limitati de Dumnezeul atotputernic si nu au voie sa te forteze sa faci ceva ce nu vrei sa faci, mai ales tu daca esti mantuit si ai Duhul Sfant in tine, ai in tine cea mai mare forta existenta si ai autoritatea inaintea iadului de a spus ''Nu''.
Cere-i Domnului Iisus Hristos mantuirea, cere-i iertare pentru pacatele tale si intoarce-te din toata inima la Dumnezeu.
Iti recomand sa nu mai intri pe astfel de site-uri si sa nu mai citesti astfel de texte.
Citeste noul testament, Hristos te iubeste.

| Claudiamariamarcu14 explică (pentru Irinel15123532):

Multumesc mult, dar acel raspuns pe care l-am văzut zicea că eu am sufletul vandut, că sunt de partea celui rau, si daca nu ma duc in 24 de ore la preot o sa fiu decapitată! Eu nu am sufletul vandut!

11 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Și tu crezi orice scrie cineva aici? Nu ai simțul critic, discernământ, nu deosebești ziua de noapte?

| NunuNini a răspuns:

Chiar crezi in asa ceva?
Sau esti troll.

| UnDiavol a răspuns:

Buna ziua nu este posibil așa ceva doamnă stați liniștita o zi buna

| Claudiamariamarcu14 explică (pentru UnDiavol):

Multumesc mult, numai că mi-a raspuns un utilizator că eu mi am vandut sufletul si daca nu ma duc in 24 de ore o sa fiu decapitată!

| Claudiamariamarcu14 explică (pentru UnDiavol):

Eu una nu mi am vandut sufletul, si nu are cum că un preot sa te decapiteze!

| UnDiavol a răspuns (pentru Claudiamariamarcu14):

Ăla nu este preot doamna este un mizerabil stați liniștita o zi buna

| Claudiamariamarcu14 explică (pentru UnDiavol):

Deci ce a zis nu este adevarat, na re cum sa te decapiteze?

| UnDiavol a răspuns (pentru Claudiamariamarcu14):

Nu doamna nu este Adevărată

| Claudiamariamarcu14 explică (pentru UnDiavol):

Multumesc mult, si am 15 ani! Ca ma speriasem, cred ca se referea că sa nu mil vand niciodată sufletul celui rau!

| ion326 a răspuns:

Femeie du-te și fa-ți un control la cap, ai nevoie crede-mă!