| MaryaSiAtÂt a întrebat:

Sa va spun povestea mea!

Ma numesc maria am 12 ani si sunt in clasa a VIa.Acum un an m-am mutat la o scoala noua, acolo in clasa cu mine am cunoscut o fata care era si ea noua, la scurt timp am devenit prietene, cele mai bune prietene.Acum din pacate nu mai suntem pentru ca alte fete s-au bagat intre noi, si ea este influentata de ele.Cum sa fac sa fim din nou cele mai bune prietene? eu imi doresc din suflet asta, pentru ca o consider sora mea, si o iubesc nespus de mult.

Răspuns Câştigător
| isabellle a răspuns:

Daca s-a lăsat influenţată de alte fete dată, se va lăsa şi altă dată şi nu mi se pare normal acest lucru. Ştiu prin ce treci happy am păţit-o şi eu, şi probabil încă mai ţin la acea persoană... dar timpul le rezolvă pe toate.:d înceracă să o abordezi... dar să fiţi doar voi 2 şi să puteţi vorbi în pace. adu-i aminte ce bine vă înţelegeaţi şi distraţi şi destăinuie-ţi sentimentele. vorbeşte şi cu fetele alea care s-au băgat între voi şi spune-le că nu e normal ce au făcut şi că este foarte urât din partea lor.
Dacă eraţi aşa bune prietene cum zici tu, cu siguranţă şi fata aceea mai ţine la tine şi ai multe şanse de reuşită! multă baftă. dacă mai ai nevoie de ajutor, nu ezita să îmi dai mesaj :*
paa!

5 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Nu, lasa-le, prietenele trebuie sa te merite!

| MaryaSiAtÂt explică:

Nu pot sa o las, si am fost si eu in grupul lor, dar in afara de ea sunt niste fete adica 2 foarte rele daca nu faci ce spun ele nu mai vorbesc cu tine,su daca te vad cu altcineva,si eu am avut prea multa incredere in ele si le-am spus totul,si acum regret, regret nespus de mult, pentru ca atunci cand m-am indepartat de ele mi-au spus toate secretele si au si inventat unele lucruri pentru a indeparta pe toata lumea de mine.Ele daca se cearta cu tine fac orice sa-ti fie rau/

| Carlamonicaanghele a răspuns:

Pai...cel mai bine e sa vorbesti cu ea.
s-o intrebi daca ii este mai bine asa...dar sa-i spui si parerea ta.

| ghfgjgjkgj a răspuns:

Nu ai ce sa faci atata timp cat ea nu isi doreste asta, incearca sa te bagi in seama cu ele si sa intri in grupul lor si sa ii recastigi increderea

| maimutica98 a răspuns:

De fiecare data cand ai ocazia sa petreci timp cu ea...profita. Invit-o in weekend la o pizza, mergeti la un suc...petrece timp cu ea, astfel o mai apropii de tine. Succes!