| Maria19_9557 a întrebat:

Sa va spun povestea mea!
Ma numesc maria am 12 ani si sunt in clasa a VIa.Acum un an m-am mutat la o scoala noua, acolo in clasa cu mine am cunoscut o fata care era si ea noua, la scurt timp am devenit prietene, cele mai bune prietene.Acum din pacate nu mai suntem pentru ca alte fete s-au bagat intre noi, si ea este influentata de ele.Cum sa fac sa fim din nou cele mai bune prietene? eu imi doresc din suflet asta, pentru ca o consider sora mea, si o iubesc nespus de mult.

3 răspunsuri:
| AndaWest a răspuns:

Ia-o deoparte si adu-i aminte de vremurile bune si spune-i exact ce ai scris aici, ca o vrei bine si ti-e dor de ea ca amica

| puffi10 a răspuns:

Daca o vei prinde o data intre patru ochi spune-i ca iti e foarte dor de ea si sa se intorca sa fiti din nou cele mai bune prietene sau daca se comporta urat "pritenele" ei da le cu flit la toate

| RaLuka_4929 a răspuns:

Pai.si eu am fost in situatia aceasta...eu te sfatuiesc sa ii spui ca iti este ca o,, sora``si ca vrei sa fii iar cu ea...ca 2 sore.j ca nu vrei sa se bage prietenii intre voi.nu stiu.eu am fost in akeiasi situatie si eu i-am sp cat de importanta este pentru mine.j am functionat.SUCCES!:X