| 123lalala a întrebat:

stiti vreun program prin care sa descarc muzica pe un CD?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NERO
http://download.kappa.ro/action__file/id__980
îl poți lua de aici, apăsând pe "download fișier", apoi "sunt de acord" și îl salvezi.

| 123lalala explică (pentru anonim_4396):

Si dupa ce l-am salvat cum il folosesc? ca sa inteleg

| anonim_4396 a răspuns (pentru 123lalala):

Intrii in nero, undeva sus îți apare Cd/DVD, bifezi Cd, după care duci mouse-ul pe steluța--> Make Data CD-->Add-->Intrii în folderul unde ai muzica, selectezi melodiile care le vrei-->După ce le selectezi dai Add--> next--> Burn--> Aștepți să se încarce, și ai terminat!

| 123lalala explică (pentru anonim_4396):

Ok...da nu stiu ..deci l-am salvat..ca asa scria.da unde il gasesc ..in my computer?

| anonim_4396 a răspuns (pentru 123lalala):

Îl găsești în fișierul downloads, din computer.

| Ceriik a răspuns:

Nero burning, il folosesc de cand ma stiu.

| Maestra a răspuns:

Nu ai nevoie!

Urmeaza pasii astia:
1. Da ''copy'' pe melodia ta preferata (click dreapta)

2. Cand bagi cd-ul, iti apare un fundal alb (daca nu, atunci intra la my computers => E:\ ). Cand il deschizi, dai click dreapta si apesi pe ''paste''. Apesi ''ok''.

3. O sa iti apara ceva cu negru: ''Files Ready to Be Written to the CD''. Dai click dreapta => Write these files to CD.

4. Pui numele Cd-ului, api ''next''

5. ''Finish'' :)

Poti incerca si cu Nero : http://www.go4it.ro/download/utilitare-sistem/nero-9-free-4772889/ dar e mai greu