| eueueu123 a întrebat:

sunt clasa a 8a iar eu plac un baiat tocmai de cand eram in clasa a 6a, suntem in aceeasi clasa, vorbim des pe mess, nu prea am mai tinut legatura vara asta, dar eu pe la sfaristul acestei clase, a 7a, am inceput sa il iubesc, si nu stiu ce sa ii spun, sau cum sa il atrag... el sta mult cu o fata pe care o urasc! in schimb nu sunt ca si iubiti ci ca si fratii... oare sa ma dau mai mult pe langa aia ca sa stam mai mult impreuna? nu stiu! eu sunt timida, el la fel, in privinta asta, suntem aman2 mai nebuni cu ideile, facem o groaza de chestii impreuna, ne distram, insa nu stiu! ca si prietenii, iar eu as vrea mai mult de'atat ca am inceput sa il iubesc si sa ma gandesc la el continuu laughing de'abia astept sa inceapa scoala ca sa il vad, deci va dati seama in ce stare grava sunt laughing) ce si cum sa ii spun? nu imi spuneti sa ii spun ceea ce simt la momentul potrivit ca nu stiu cand oricum! incerc demult asta, deci nu stiu! sper ca ma veti putea ajuta!

Răspuns Câştigător
| vivigreen a răspuns:

Eu sunt intr-o situatie asemanatoare, doar ca eu mi-am facut odata curaj si i-am spus... iar acum ne inteleg foarte bine, dar tot eu ar trebui sa fac urmatorul pas... Eu zic asa: daca il placi continua sa fi mereu alaturi de el. asta conteaza cel mai mult, sa aiba mereu incredere in tine. Descopera-l din ce in ce mai mult si cand o sa ai curaj, si o sa vezi ca vei avea dupa ce incepi sa ai incredere 100%in el, spune-i tot! ( cine stie, poate ti-o ia inainte)

| eueueu123 explică (pentru vivigreen):

Bun raspuns! mereu sunt alaturi de el. de exemplu eu cant la vioara iar el la clarinet, ne ducem la concursuri impreuna, si stam impreuna daca nu reusim, deci totul la scoala facem impreuna! cred ca ma considera o prietena ff buna... si eu la fel pe el, dar as vrea mai mult de'atat! discutam o groaza de chestii! stie tot despre mine, mi-a zis si secrete si nici acum nimeni nu stie nimic, si eu i'am zis, totul merge destul de perfect! insa, dupa ce apare fata aia care am mentionat'o mai sus ca e tot asa ca o sora... cam dispare din preajma! dar eu pur si simplu o urasc iar lui nu ii place ca noi doua ne uram! adica eu o urasc din anumite motive, iar ea ma uraste pentru ca o urasc! oricum, ff bun raspuns si sfat! mersi!

2 răspunsuri:
| Numero1 a răspuns:

Deci daca vrei sa fii cu el, sunt 2 cai ori ai spui ori il faci pe el sa te placa si sa iti spuna.Altfel o minune nu va aparea din cer iar peste noapte va veti trezi amandoi impreuna.Eu te sfatuiesc sa ai spui direct, daca va cunoasteti sau sunteti cel putin amici, daca chiar il placi spune-i.