| Fashion_2205 a întrebat:

Sunt foarte incurcata. Il iubesc de 2 ani aproape. E constient de asta, i-am spus-o de nenumarate ori. Insa mi se rupe inima in doua cand imi zice ca ii sunt doar o foarte buna prietena, si nu imi poate spune ca ma place sau nu. Aceasta incredere am captat-o in timp. La inceput ma credea. nu stiu cum. Pe parcurs am vorbit mai mult, pe messenger ce e drept, insa ne spunem orice. Se comporta foarte frumos in preajma mea si imi zambeste subtil de fiecare data cand ma uit la el. Dar nu ma vrea, si eu nu pot sa cred asta, poate ca, comportamentul lui denota altceva.

Il iubesc foarte mult. As vrea sa-l strang in brate, sa-l sarut. Nimeni nu-mi ofera atatea emotii. Insa el nu ma vrea. De fapt doar mi-a zis, dar comportamentul lui ma face sa. cred ca ma place.

In sfarsit, acum 2 luni, lucrurile incepusera sa se aranjeze, cred. Am avut banchet, am dansat impreuna, ma cu atata pasiune, dar a trecut banchetul. Acum urmeaza excursia de sfarsit de an(a 8-a). Apoi nu ne vom mai intalni. vom pleca spre licee diferite. Ma intreb cum voi trai fara el. imi va fi atat de dor.

Acum a intervenit o asa-zisa prietena intre noi. M-a intrebat daca il plac( nu prea discut cu ea, dar ne intelegem bine). Am zis ca nu(chiar nu stiu ce am avut in cap). El nu o suporta, e genul de "pitzi"(decolteuri, haine mulate, strident machiata).

Simt ca ma pot apropia de el, sunt asa fericita, insa ce sa fac cu ea? Chiar daca nu mi-e o foarte buna prietena, m-as simti vinovata daca as face vreun pas. Ce sa fac, oare?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
M-ai obosit cu tot istoricul ăsta!
Problema este la tine, te-ai îndrăgostit de el, ești mică de vârstă, el te consideră o amică, mai este și o prietenă care îi dă târcoale, te urmărește gândul că îl vei pierde (dar când ți-a aparținut?)!
Părerea mea este să gândești problema la rece, te așteaptă niște ani frumoși și nu se merită să faci un pas greșit tocmai de pe acum, te ia valul și nu se merită.
Succes la liceu.
Pa, pa.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Spune-i individei ca ori pleaca si te lasa impace ori ii arati tu mana dura ca sa se cuminteasca.

| madalinapopescu a răspuns:

Pai deci daca el considera ca intre voi nu este nimic altceva in afara de o simpla prietenie...ar trebuii, cu timpul sai lasi un ragaz, poate se razgandestehappyhappyhappyhappyhappyhappy

| Malinnaa a răspuns:

Eu zic ca nu strica sa faci un pas, dar depinde de comportamentul lui. Daca e asa cum ziceai u mai sus, nu meritaaaaaa

| Clau_7786 a răspuns:

Stiu cum te simti...
si eu am asa un "caz", doar ca la mine cea mai buna prietena este la mijlc. Si eu la inceput i-am zis ca numi plk de el si ea a inceput sa se dea la el. At ma gand si eu, cum ai zis thu, "ce am avut in cap".Am suferit mult din cauza asta... Dar i-am spus cat de mult il iubesc, iar ea ma inteles...

in privintza fetei tale, ai zis ca e Pitzi. Probabil nu va fi atat de "incantata" daca iai zice sa il lase in pace, dar daca si ea te considera la fel de buna prietena cum o consideri thu, at til va lasa. Sfatul meu este sa ii spui fetei adev...

[fundita? :*winking]