| Gulimata a întrebat:

De curand am implinit 18 ani si vreau sa plec de acasa (va rog nu incercati sa ma hotarati ca acasa e laptele si mierea etc. Am motivele mele sa aleg asta). Mi-am gasit un job in strainatate ca dansatoare, problema este ca angajatorul m-a avertizat ca ar trebui sa vorbesc cu parintii daca inca nu am facut-o, ca sa nu " îi faca probleme ". Intrebarea mea este : cum ar mai putea parintii mei sa ma gaseasca ( le ofera sprijin politia? ), mai au vreun drept? Cum sa scap de ei ca sa nu ma pomenesc cautata de politie? laughing) ( sunt majora, plec de buna voie si ma duc strict la dans ).

14 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

"Strict pentru dans", spui?! Daca ar fi fost un job "strict pentru dans" angajatorul ti-ar fi cerut certificatul de calificare in profesia de dansator, nicidecum sa ai acordul parintilor de vreme ce esti, deja, majora!
Userul suntserios are perfecta dreptate! Nu este un job adevarat, ci unul sub acoperirea de dansator--- vei fi obligata, intr-un fel sau altul, sa prestezi servicii sexuale.
Daca nu stii, disparitia unei persoane de la domiciliul sau face obiectul cercetarii organelor de politie--- este nevoie doar de o sesizare din partea parintilor sau a rudelor apropiate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu pleci de buna voie, dar daca parintii tai nu stiu asta pot oricand sa faca plangeri la politie ca ai fost rapita, obligata, traficata samd. Sunt sigur ca angajatorul tau a mai fost cautat de politie pentru lucruri din astea si nu e curat ..de aia isi protejeaza sI fundul.
Planul tau pare foarte inteligent... sa vezi ce misto o sa fie cand nu te mai ia nimeni ca dansatoare pe la 30ani si iti dai seamna ca nu stii sa faci nimic decat sa dai din cu.r o sa fie amuzant momentul. Sa ne scrii

| Gulimata explică (pentru suntserios):

E problema mea ce fac atunci

| suntserios a răspuns (pentru Gulimata):

Hahahaha, cata naivitate. Dar asa e la 18 ani, crezi ca faci rahatul praf. Dar nu esti singura, sunt multe fete care isi plang de mila dupa ce au zis si ele ca fac rahatul praf pentru ca stiu sa dea din c.u dar acum sunt sechestrate pe undeva prin strainatet fara acte si obligate sa se prostitueze. Dar si ele erau nervoase si aveau impresia ca stiu totul la 18ani si nu acceptau sfaturi. Dar e ok, cand te prinde nenea ala care ti a promis stric dansuri si e si asigurat ca nu te cauta parintii... iti ia actele fara de care nu poti pleca si pe urma te pune sa te *** in draci. Sa te gandesti la noi.

| Freya1 a răspuns:

Ia uite inca una la vitrina sau puf! Daca nu ti-a zis "in ce dansezi" nu inseamna ca va fi intr-un club unde vei avea sprijin, salariu bun si paza. Poti sa dansezi si in altceva, luand picioare in cap si murind de foame pe marginea drumului sper ca esti constienta...
Daca parintii tai nu stiu unde ai mers, pot reclama la politie cum ca ai disparut si sa te gaseasca (ceia ce crede-ma o sa te rogi la icoane sa se intample).
Mai bine bagati mintile in cap, mergi la munca si du-te ia-ti o chirie sau mergi cu inca o fata in gazda daca tot vrei sa scapi de acasa da lasa pesti ce iti promit o viata de vis pe centura.

| Gulimata explică (pentru Freya1):

Te-as ruga sa te abtii de la comentarii de genul asta. intrebarea era despre poltitie / parinti. mi-a prezentat detalii despre club si parea destul de reala oferta. Sa merg sa muncesc pe maxim cateva sute de euro lunar nu-mi surade, incearca tu :*

| Freya1 a răspuns (pentru Gulimata):

Toata lumea iti spune sa casti ochii ca nu e treaba curata si tu te enervezi.
Apropo doar parea reala oferta.E treaba ta ce faci dar cand mergi in strainatate trebuie sa mergi cu persoane cunoscute, la persoane cunoscute nu de capul tau in baruri de strip-tease.
Dar treaba ta daca asta e telul tau in viata bafta ce sa zic.Numai sa nu avem toti de aici dreptate.

| sofisis a răspuns:

Daca tu chiar crezi ca te duci acolo "strict dans" ...esti foaaarte naiba. Asta ca sa nu te jignesc direct. Daca te-ai fi dus ca dansatoare ar fi fost totul foarte transparent si nu si-ar fi facut pestele care te ia acolo griji ca trimit ai tai politia peste el. Crede-ma pe cuvant ca nu te duci doar pentru dans.
Daca pleci fara ca parintii sa stie, te pot reclama ca fiind disparuta si sa fii cautata de politie.

| sofisis a răspuns (pentru sofisis):

N A I V A trebuia sa scrie dar imi corecteaza automat.

| Gulimata explică (pentru sofisis):

In primul rand, nu cred ca este nevoie sa jignesti pe cineva, am cerut un raspuns si ma trezesc cu tot felul de comentarii... ma rog. respectiva persoana cu care am vorbit spune ca reprezinta o agentie, mi-a prezentat diverse detalii despre clubul acela, nu parea o minciuna. Oricum, multumesc pentru informatie!

| sofisis a răspuns (pentru Gulimata):

Pai scuza-ma dar poate asa te trezesti si nu te expui la tot felul de tampenii

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Pestii din Romania au scazut procentul? ce dracu este in capul tau; dor sa te f... stii!?

| Gulimata explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Cine a zis ceva despre raporturi sexuale? Este vorba strict de dans

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Gulimata):

La ce pretentii are individul: tu chiar asa naiba esti si crezi ca eu bat campii!? chiar nu esti constienta ca ce-ti cere el chiar este trafic de carne vie/prostitutie?