| DoarPatti a întrebat:

Buna tuturor? kiss Viata voastra este un vis frumos sau un cosmar?
Din ce cauza? Ce va face fericiti/tristi? happy

Funda cel mai frumos raspuns! kiss

3 răspunsuri:
| Mangoo a răspuns:

Viata este foarte frumoasa, doar ca unele persoane in loc sa se bucure lucrurile bune de care au avut parte intr-o zi prefera sa se planga de cele rele.straight face [ex. lucruri placute: o persoana draga iti spune ca iti sta binele cu hainele de astazi, un necunoscut iti zambeste, o veche cunstiinta cu care nu ai mai pastrat legatura te suna, lumea este amabila cu tine, si sunt si lucruri materiale, desigur, daca gaseste 1 leu pe jos, sau primeste o mica atentie de la un vechi amic/amica, orice de la o floare la un ceas D&G.happy si lucruri mai putin placute, dar peste care putem incerca sa trecem mai usor: primesti o factura mai mare decat te asteptai la gaz sau la curent, cineva te insulta, iti pierzi rujul/surubelnita norocasa, etc...] Ne putem bucura de orice.happy Si este adevarat ca, cu totii avem si zile mai proaste, dar putem sa mi le infrumusetam singuri, zambind.happy

Uite un mooto care imi place:"Nu-ti visa viata, traieste-ti visul" [l-am vazut scris pe o spalatorie auto anul trecutlaughing]dar imi da incredere in mine, ma ajuta sa-mi ating scopurile si sa cred in visele melehappy de fiecare data.

Doar scriind textu m-am binedispus si mi-a revenit zambetul pe beze.happy
Viata este asa acum ne-o facem noi.happy

| carabinierr a răspuns:

Fericiti ne face, dopamina serotonina si endorfina, iar tristi ne face lipsa lor laughing))))

| FiTzOSsu a răspuns:

Trist nu cred ca am fost vrodata happy fericit tot timpul mai ales de cand a aparut fetita mea Raysa ea imi da pofta de viata de ras joaca etc.Si sotia la fel ma incarca cu energie cu iubire vorbe dulci :X Asa ca iti recomand o familie si copii cat mai multi happy app stiu ca merit funta da nu o vreau laughing)