| mihaelabmg a întrebat:

Bună tuturor! Vin aici cu o întrebare la care nu cred că voi putea primi un răspuns concret.
Voi fi nevoită sa povestesc tot de la cap la coadă pentru ca povestea mea să fie înțeleasă în totalitate și poate printr un miracol să mi se ofere un răspuns care sa mă mai liniștească parțial.
Am fost împreună cu un baiat un an iar în Decembrie 2022 am primit un mesaj de la o tipă cum că aceasta ar avea o relație cu iubitul meu care în prezent este fostul iubit.
Eu bineînțeles că am reacționat am întrebat cum stau lucrurile acesta a spus ca el a folosit o strict pentru sex și nimic mai mult, bineînțeles că nu am putut trece peste chestia asta și m-am despărțit de acesta, mai apoi scriindu i mamei sale așa cunoscând o pe aceasta.
Totul mergea ok el încerca să rezolve lucrurile și eu am mai avut mici scăpări când încercam să îi ofer șanse.Mama lui îl mustra constant.La un moment dat acesta mi-a spus că regretă tot ce a făcut și mi-a mărturisit ca el niciodată n a fost învățat lucruri despre relații, iubire și relații sexuale,tatăl lui fiind absent iar el neputând să se deschidă în fața mamei vitrege a preferat să fie constant închis în el și atât.Mi a recunoscut de multe ori că adesea doar mie mi se destăinuia și tot așa,el era dulce,afectuos și respectuos până când într o zi totul s-a schimbat radical.
Mai exact acum o săptămână acesta din baiatul dulce,calm,iubitor și amabil a devenit total inversul și nu doar cu mine ci cu toți din jur.
Părinții l suspectează ca ar fi luat niște pastile ce I au facut rau,asemenea cred și eu nefiind prima dată dar nu știu ce să cred

Este rece,distant,prea deschis pentru firea sa,uita foarte mult,este foarte arogant și nervos și câteodată prezintă halucinații din câte am înțeles
Lucrurile astea îmi dau de gândit
M am gândit la o potențială depresie în care a picat din cauza unui conflict mai acut în familia sa,acesta având loc cu o zi înaintea schimbării drastice
Ma gândeam ca a luat pastile și corpul a reacționat total negativ,nu știu ce să fac și mai mult de atât mă simt vinovată inexplicabil de tare,dacă are depresie din cauza ca eu n am mai vrut sub nicio forma să îl
mai ascult din cauza durerii pe care am suportat o la aflarea veștilor tulburătoare.
Nu știu ce sa fac și mă simt horror, mâine merge la analize împreună cu ai lui si aștept sa vad ce are, sper ca se vor rezolva lucrurile. De menționat ca are18 ani.
Am scris aici mai mult pentru micile mesaje de incurajare pe care sper sa le primesc. sad

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu ești tu vinovată.

| dullcat a răspuns:

Buna.Te invinovatesti pentru nimic. Daca a consumat ceva, el a ales sa procedeze asa, nu i-ai bagat tu nimic pe gat.Asa ca nu are sens sa te mai gandesti, mai ales ca nu mai sunteti impreuna.La 18 ani el este deja adult, fiind totodata responsabil de propriile decizii.

| sammie a răspuns:

Dacă zici că ar fi niște pastile cred că m-aș gândi la droguri.

| AmandinaDragan a răspuns:

Nu a luat nimic.
Nu esti vinovata cu nimic.
Are deviatii de comportament.
Uita-l.

| VelicanEmilia a răspuns:

Draguta, imi pare rau sa te anunt dar iubitul tau consuma substante halucinogene.
De aici e si schimbarea lui de dispozitie, raceala asta fata de toti, halucinatiile. el e in lumea lui si te-as sfatui sa vb cu parintii lui sa-l convinga sa-si faca niste analize de sange.
Luati-o din timp pana nu devine dependent de ele.