| Andreeeeeeeaa a întrebat:

Buna tututor, dau funda pentru un raspuns cat de cat ok. Am avut o relatie cu un baiat acum 2 ani aproximativ,si ne-am impacat luna asta, insa a intervenit fostul meu sa-l caute pe Facebook si sa ii zica numai de rele de mine, iar el s-a uitat in gura lui si acum nu mai vorbim, insa imi zice ca nu e din cauza lui ci din cauza distantei...ma lasi? ce sa fac? sa ii arat ca-l iubesc? sau indiferenta? ce ar trebui sa fac? ma gandesc mereu la el

Răspuns Câştigător
| tudorlaura a răspuns:

Buna, daca tinea cu adevarat la tine si ar fi vrut sa fie din nou cu tine dupa perioada aceasta nu ar fi ascultat de nimeni mai ales lucruri rele pentru ca sigur te cunostea de ceva timp, parerea mea si dupa cum cred ca ai auzit si tu ciorba reincalzita nu mai are acelasi gust. Ideea e ca nu merita si sigur vei gasi un baiat care te v a aprecia si v a vrea sa stea cu tine pentru a te cunoaste asa cum esti tu nu cum spun altii ca esti, ai grija si numai bine! Iubeste te si respecta te pe tine!

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Incearca sa-i explici detaliat si sincer intreaga situatie, eventual sa-i si dovedesti prin niste mesaje ca acela e fostul tau si voia sa-ti bage doar raca in relatie. Daca tot nu vrea sa inteleaga, lasa-l pentru ca nu merita daca n-are pic de incredere in tine si crede orice necunoscut.

| Violleta2022 a răspuns:

Deci, ai avut o relatie acum 2 ani care n-a mers.
Ai mai avut si una recenta care iarasi nu a mers.
Deci, pe cine iubesti, ca amandoi sunt "fosti" si daca nu a mers atunci, ce te face sa crezi ca va merge acum?
Eu cred ca te imbeti singura cu apa chioara!
Apoi, daca baiatul ala te iubea sau avea ceva pentru tine mai puternic, nu pleca urechea la barfa altora.
Sfatul meue ste sa-ti cauti un al treilea, unul care nu te cunoaste, nu-ti stie trecutul, nu are de unde afla barfa "fostilor" si cu care poti incepe o relatie "noua si curata".

| Andreeeeeeeaa explică (pentru Violleta2022):

Nu a mers, si dc sa continui cu cineva care nu merge? asa e si eu cred ca ma imbat cu apa chioara si nu numai laughing, multumesc de sfat o sa tin cont

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andreeeeeeeaa):

Pai daca esti constienta ca nu a mers nici cu ala de acum 2 ani, nici cu celalat mai recent, de ce intrebi "... sa ii arat ca-l iubesc? "
Nici nu ar trebui sa mai stai pe ganduri si sa despici firul in 9, ca pierzi timp pretios pentru unii care nu au meritat nici atunci, iar acum nu merita nici macar sa te gandesti la o posibila intoarcere.
Altul!

| Marius_Sperlea_1997 a răspuns:

Trateazal cu indiferenta, oricum nu merita sa te mai impaci cu el daca nu are incredere in tine.

| Andreeeeeeeaa explică (pentru Marius_Sperlea_1997):

Asa e happy insa imi e greu, asta nu-mi convine
happy

| tudorlaura a răspuns (pentru Andreeeeeeeaa):

E greu la inceput pentru ca tii la el si te ai obisnuit cu prezenta lui si ai impresia ca are ceva ce nu vei gasi la altul dar crede ma ca vei gasi mult mai bine, mi s-a intamplat si stiu, ai incredere in tine si fii puternica!