| ZUzulikii a întrebat:

va rog frumos ajutati`ma si pe minesad...
Deci am 3 pr d algebra la matematica...
1)Sa se afle ragul 7 al sirului 3, 7, 11, 15, 19.
2)Fie un sir de recurenta astfel: xn+1=xn+4n+1 si x2=1.Sa se afle termenu de rangul 3 5 si 6.
3)Fie sirul (an)n єN si (bine)nєN definit, prin relatiile: a0=2, a1=3, an+2=3an+1-2an, si bine=an-1 pentru orice n nartural.Sa se afle a si b.

Cine le rezolva nu neaparat pe toate care le stie si corect primeste funda:*

Multumescbig grin

Răspuns Câştigător
| Floreenofficial a răspuns:

1. 27 pentru ca 19 e al 5-lea 23 al 6-lea deci 27 al 7-lea
atat stiu sad

1 răspuns:
| jojo_4340 a răspuns:

Pfff' nu`s "ass" la matehee hee. dar ai putea sa faci meditatii sau sa te ajute un adult care stie love struck SUCCES >big grin