| lololololololollolol a întrebat:

va zic de pe acum ca dau vot la toti si funda la cel mai bun raspuns. dci probelma mea incepe asa.sunt fata, am 11 ani(si 6luni) 1, 75cm(in inaltime), si cred ca acum am undeva la 66-70 de kg. m-am ingrasat fff.mult de cand mi-a venit ciclu(din primvara anului trecut), am incercat sa slabesc, dar nu reusesc, pur si simplu nu ma pot abtine de la dulcuri.mama zice ca nu am ambitie dar nu e asa, incerc dar nu reusesc. pur si simblu vreau saa slabesc vreo 3-5kg intr-o saptamana, dar nu stiu cum, ma puteti ajuta? tinand cont c vreau sa fie de durata silueta, dci am nevoie de dieta.mc anticipar:* (vot toti funda, celmaibunraspuns)

Răspuns Câştigător
| Lavii_3618 a răspuns:

Buna.stai linistita asa este normal.de la menstruatie incepi sa te "deformezi".ce poti sa faci este sa mananci dimineata bine [se zice ca micul dejun e cea mai importanta masa ],la pranz poti manca carne, lactate, fructe seara la fel ceva usor dar fara PAINE.si putina miscare in fiecare zi. niste exercitii sau mergi la alergat cate jum de ora pe zi. ai sa vezi ca slabesti. :*

7 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

---> Urmeaza acesta dieta si vei slabi 6 kg in 2 saptamani!

http://www.slabsaugras.ro/diete-de-slabit-cat-19/

---> Numai bine! :o3

| 愛日本 a răspuns:

Caută diete pe google dar nu numai de asta ţine cont. Fă foarteee mult sport. Cam 3 ore pe zi. O prietenă a slăbit aşa de mult când a sărit coarda. Încearcă să fugi 1 km. Nu neapărat rapid aşa de rezistenţă. P.S Eşti foart e înaltă pentru vârsta ta. Dar nu zic că asta e rău.big grin

| DonCorleone a răspuns:

Wow ce inalta esti
super misto ai noroc
acum despre slabit... laughing
pai cauta o dieta de slabit pe net e buna si cea a lui @Andarock
si fa mult sport acasa
sau si mai usor fa-ti abonament la sala pentru ca inaltimea o ai potrivita pentru o fata... si acolo sunt si aparate de performanta
ai mai putea merge la dansuri sportive, karate, taebo
sper ca te-am ajutat big grin
FUNDAAA pls big grin

| SmileInGreen a răspuns:

Pai poti sa faci sport pentru ca la copii este mult mai eficient decat sa tii o dieta
sau te poti duce la un nutritionist sa iti faca o dieta personalizata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti in dezvoltare! Nu iti mai face atatea probleme. Daca tii sa slabesti mergi la un medic, nu te nenoroci cu gura TPU-ului si cu diete de pe net.

| Anonimm1234 a răspuns:

Sall...vara mea are 13 ani si si ea a fost destul de grasa:nu avea talie si chesti de astea.cu multa vointa, ea a reusit ca intr-o luna sa ajungade la 59 la 48 jumate(nu stiu sigur:1 lona sau una jumate).a folosit colon help, a mancat regulat, cei drept e ca ea merge foarte mult cu rolele si acum e f frumoasa! sper s te ajutehappy...papa:*

| lololololololollolol explică:

Va multumesc, cei drept nu sunt grasa -grasa, doar ca am pus cateva kg in plus, nu prea sa vede dar pe mine ma deranjeaza