| Cristina2201 a întrebat:

Bună ziua. Am o mica problema si as vrea raspunsuri cat mai serioase. Sunt la liceu de 3 ani si totusi nu am nici un prieten. Ma inteleg bine cu toata lumea,am iubit, dar nu am nici un prieten cu care sa pot vorbi sincer sau sa pot iesi. M-as bucura si de o singura prietena buna..nu stiu ce sa fac. Sunt o persoana sociabila,sunt si la voluntariat,ma imploc dar efevtiv nu am putut sa imi fac vreun prieten adevarat. Daca aveti sfaturi utile, le-as asculta cu bucurie. Mulțumesc

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pot sa fiu eu prietena cu tine daca vrei, lasa-mi mesaj in privat. happy

| danay72 a răspuns:

Important e sa fii grabnic la ascultare și încet la vorbire. Dacă asculți asa vezi ce îi preocupa pe cei de lângă tine, apoi fi și generoasa și atentă cu cei din jur și cu timpul vei reuși sa îți faci prieteni adevărați.

| Andrei883 a răspuns:

Prieteniile de durata se leagă atunci când ai ceva în comun cu o persoana, poate o pasiune comuna sau doar simple idei și concepții. Fă ceea ce-ti place și caută oameni cu care să îți poți împărtăși pasiunile, plăcerile, iar la urma urmei vor rămâne acolo și în momentele grele.