| EmyEmyy a întrebat:

Ca sa devii olimpic la matematica cam cate ore trebuie sa stai pe zi sa faci probleme? Am media 10 la mate, sunt clasa a 6-a si stiu toata teoria, aproape si algebra si geometrie. Funda!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Relaxeazate omule, dar na fa si tu vreo 10 probleme grele poate te vor ajuta happy, dar cum am zis relaxeazate happy

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teoria te ajuta cam 20% dar trebuie sa faci exercitii, exercitii si iar exercitii daca ai petrece maxim 3 ore reovand probleme de matematica de nivel superior ai puea ajunge cu usurinta olimpic

| EmyEmyy explică:

Mai intai incep cu probleme de olimpiada incepatoare vreo luna si dupa aia fac oleaca mai superioare si dupa aia de top?

| EmyEmyy explică:

Mai astept un raspuns pentru ca daca vad deja ca e un raspuns castigator nu o sa mai raspunda si nu o sa ii mai intereseze intrebarea mea.

| LoveIsForEverYoung a răspuns:

Daca vrei cu adevarat sa faci ceva in viata trebuie sa muncesti, mult! In cazul tau daca faci sa zicem 5 problem corecte, da corecte, si problem din alea grele ar fi Ok! Bine, sper ca ti-am fost de ajutor! Pup! Funda?

| LoveIsForEverYoung a răspuns:

App, voiam sa zic ca 5 probleme grele si corecte pe zi!