| CorinaLili999 a întrebat:

Cand e normal sa incepi sa te dezvolti sau sa iti vina ciclul? Am 12 ani si jumatate si in vara mi.au dat sub sfarcuri niste banutii, iar de atunci au mai crescur foarte putin. De asemene tot din vara pe chilot imi apare zilnic o secretie galbuie. Colegelor din clasa le.a venit ciclul si sunt si mai dezvoltate si ma simt prost comparativ cu ele? Ce sa fac? Ajuta.ti.ma. Funda XD

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
De ce te simți prost? Trebuie să ai încredere în tine, nu te lăsa dusă de val.
Practică un sport de masă și mergi pe o alimentație diversificată.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Iti va veni ciclul si tie cat de curand si vei incepe sa te dezvolti

| Skateriţa a răspuns:

Pai, incepi sa te dezvolti pe la 13/14 ani, unele fete se dezvolta mai repede, pe la 11/12 ani.Parerea mea este ca trebuie sa ai rabdare, si in legatura cu menstruatia ar trebui sa ai rabdare, dupa ce o sa iti vina ciclul n-o sa-ti mai doresti atat de mult asta.Si apropo, nu cred ca poti face ceva in legatura cu asta. :*