| TeoIonela a întrebat:

Care credeti in prietenii adevarati? si care nuh?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, eu cred in prietenii adevarate, dar din pacate sunt destul de rare...sigur ca exista persoane de incredere cu care poti impartasi, ganduri, idei, sentimente...

15 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Prieteni adevarati exista dar trebuie sa stii sa ii descoperi.

| Antrax a răspuns:

Eu cred

| Betty18 a răspuns:

Eu una NU cred. din punctul meu de vedere singurul prieten ADEVARAT esti tu insati caci tu esti singura persoana pe care niciodata nu poti sa o minti si sa o inseli...pe alti poti

| faranume a răspuns:

Eu nu crd... poate exista dar is rarisad

| YepIsSuspended a răspuns:

Eu nuhtongue

| bluerose a răspuns:

Nu exista asa ceva, sau poate nu am intalnit eu...

| dianka_4861 a răspuns:

Eu cred deoarece am o prietena adevarata pe nume neli... mia demonstrat de multe ori ca imi este prietena si nu a barfit niciodata secretele noastre chiar daca uneori ne-am certat...pai pritenii care nu sunt adevarati sunt indiferenti...pacat ca acum foarte greu se gasesc prieteni adevarati... pupdar tu ce crezi?(curiozitate)

| dragosh a răspuns:

N'am intalnit

| aNgeLitoOqueviVeEneLinFierNomArIA a răspuns:

PRietenii adevarati. o specie rara...de fiecare data cand am avut incredere in cineva si i-am daruit totul...si-a batut joc...fiecare in parte sa folosit de mine.si apoi cand nu au mai avut nevoie mau tratat cu indiferenta si au spus ca nu le pasa...deci niciodata nu lea pasat... sfatul meu pentru fiecare dintre voi este sa va puneti pe tava cu cat arati ca tii la cineva cu cat esti mai bun cu atat pici mai mult de prost...si apoi suferi ca prostul/proasta...oricum...succes! sper sa nu dati peste specia de prieteni peste care eu am datbig grin

| bob_1666 a răspuns:

Credemwinking

| user-tpu_2561 a răspuns:

Prietenie adevarata... GREU LUCRU!
Tot ce putem sa facem... e sa dam noi dovada de prietenie...
Si in masura in care o daruim. asa o si primim.
Acum. aveti grija cui va daruiti prietenia. Pentru ca rari sunt cei care o merita! Si trebuie cautati cu foarte mare grija pentru ca. asa cum stie toata lumea. aparentele insala.
Eu am avut prieteni carora le-am daruit tot ce am avut mai bun in mine. mi-am pus increderea pe tava si tot respectul fata de ei.
si am crezut ca asta fac si ei.
Timp de 4 ani de zile a mers totul bine daca pot spune asa...
De abia dupa aceea am constatat ca oricat de mult mi-ar pasa mie... altora s`ar putea sa nu le pese...

Prietenii adevarate exista! Dar foarte rare!winking

| user-tpu_2561 a răspuns:

Prietenie adevarata... GREU LUCRU!
Tot ce putem sa facem... e sa dam noi dovada de prietenie...
Si in masura in care o daruim. asa o si primim.
Acum. aveti grija cui va daruiti prietenia. Pentru ca rari sunt cei care o merita! Si trebuie cautati cu foarte mare grija pentru ca. asa cum stie toata lumea. aparentele insala.
Eu am avut prieteni carora le-am daruit tot ce am avut mai bun in mine. mi-am pus increderea pe tava si tot respectul fata de ei.
si am crezut ca asta fac si ei.
Timp de 4 ani de zile a mers totul bine daca pot spune asa...
De abia dupa aceea am constatat ca oricat de mult mi-ar pasa mie... altora s`ar putea sa nu le pese...

Prietenii adevarate exista! Dar foarte rare!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Definește "adevărați". Judecând după teoria pe care o cunosc, n-am întâlnit astfel de persoane, așadar nu cred.

| Oliv99 a răspuns:

Heii,vroiam sa iti spun ca in ziua de azi gasesti mai greu o prietena sau un prieten adevarat, toata lumea este dupa interes. Ceva gen: Ai bani azi? Da am. Bine atunci hai ca ies cu tine happy cam asa este in ziua de azi.

| curcubeu a răspuns:

Iuby este prietenul meu adevarat si atat