| Bellinda99 a întrebat:

Care este filmul vostru preferat si de ce? Funda pentru cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| lovebitesforever a răspuns:

Hachiko: A dog story, de fiecare data cand l-am vazut am plans in hohote. M-a impresionat enorm ideea care a exprimat-o, cat si realitate povestii. M-a impresionat iubirea pe care Hachi i-o purta stapanului sau, si l-a asteptat luni, ani, chiar si dupa acesta a murit...l-a asteptat in gara, chiar daca nu venea...M-a impresionat cat de credincios era! Daca nu l-ai vazut, ti-l recomandat, ar fi pacat sa nu vezi un film atat de superb!

2 răspunsuri:
| JH a răspuns:

Inception.Iti deschide o multime de intrebari si de noi moduri de a privi psihicul uman, psihologia ca si stiinta si de ati pune intrebari asupra creierului omului. E construita foarte fain povestea, te ameteste indestul incat sa fii atent la ea, sa iti placa, sa vrei sa-l revezi si la urma sa te interesezi despre vise si despre psihic.

| myheart987654 a răspuns:

Mie mi-a placut f.mult titanic partea cu iubirea lor'interzisa' si finalul cand ea moare si se intalneste din nou cu el.