| EduardPaul94 a întrebat:

Care imi poate explica si mie trebuie cu cota la pariurile pentru fotbal.adica de exemplu. meciul ARSENAL-W. B. A------la 1-2.20...la x-3.25.si la 2-3.15...care e trebuie cu astea adica la care e cota mai mare de exp la 2. inseamna k e mai buna W. B. A si se pariaza p ea mai mult?straight face. chiar nu inteleg. funditssaaaa

Răspuns Câştigător
| ToTheLight a răspuns:

Fii atent, de exp joaca steaua cu barcelona ( steaua joaca acasa deci are 1 la pariuri, barcelona in deplasare deci are 2 )
1 - inseamna ca bate steaua
2 - inseamna ca bate barca
x - inseamna ca face egal
12 - inseamna ca bate una din ele
1x - inseamna ca bate steaua sau face egal
x2 - inseamna ca face egal sau bate barca
1/2 - inseamna 1 pauza 2 final ( steaua conduce la pauza de exp cu 1-0, dar barca bate cu 1-2 de exp )
x/1 - egal pauza, bate 1
x/2 - egal pauza, bate 2
1/x, 2/x etc... ( sunt cred ca peste 50 de astfel de modalitati, intra pe getsbet.ro si vezi ca la oferta ai o groaza de cote la fiecare meci si sus zice pariul, adica 1-2 etc )
Akma faza cu cotele, treaba sta asa : echipa care are cota mai mica are sanse mai mari sa bata, echipa care are cota mai mare, are sansa mai mica sa bata, exp : steaua ( 1 ) are cota 8, si barca ( 2 ) are cota 1, 10, e clar pe cine pariezi, si anume barca, daca vrei pariezi si pe steaua, dar sa fim seriosi laughing si asa mai departe, dar vezi ca sunt si magarii multe, de exp, ieri ma uitam cu tata pe flashscore, si era grupa ca la champions league ( cu 4 echipe ) probabil competitie cv, numai stiu sigur pentru ca era din africa, si erau asa : prima avea 3 puncte, a 2-a si a 3-a avea 1 punct si ultima 0 pct, si juca aia care avea 3 puncte cu aia care avea 1 punct si aia cu 1 pct avea cota 1 si cv si aia cu 3 pct avea cota de 4... adica wtf, nu e magarie? + e riscant sa joci acum deoarece se desfasoara EURO 2012, si dupa cum ai vazut si uh danemarka a batut pe Olanda si Italia a facut egal cu Spania, deci de naiba mai vrei laughing in fine, pe mine odata m-a scos de la 18 milioane Barcelona :O, iti vine sa crezi? barca... asta e, facuse egal, in campionat, si daduse gol in minutul 5-10 nu mai stiu exact