| davidove a întrebat:

Care sunt plusurile si minusurile romanilor? dau funda reeepede

Răspuns Câştigător
| yupiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Depinde la ce te referi.
Romania este o tara foarte frumoasa, dar romanii, din pacate, nu prea sad
Adica sunt unii oameni care chiar vor sa schimbe ceva, dar in rest tarani si analfabeti, asta e Romania!

| davidove explică (pentru yupiiiiiiiiiiiiii):

Aspectele pozitive si aspecte negative
la asta ma refer

| Exilee a răspuns (pentru yupiiiiiiiiiiiiii):

"Adica sunt unii oameni care chiar vor sa schimbe ceva, dar in rest tarani si analfabeti" Imi pare rau sa te dezamagesc, dar analfabetismul se trage de la sistemul de guvernare si educatie, pe care l-au stricat/schimbat de-alungul timpului. Doar daca sunt tarani, nu inseamna ca sunt analfabeti, tinand cont ca ei au prins si perioada ceausista (o perioada a "primaverii" pe plan economic, intelectual /morala a Romaniei). Nu toti au avut si inca nu-l au la educatie.
dar romanii, din pacate, nu prea" Asa e. Vorbind de romanii al caror nivel de inteligenta nu este cu nimic mai presus decat al unei fiinte necuvantatoare. O societate alfabetizata stiintific ar renunta cel mai probabil la mentalitatea de hotie/dusmanie/prostie si ar convietui cu semenul sau de la egal la egal.
Acei tarani nu sunt decat niste oameni cu ghinion. Gandeste-te. Pritnre ei se numara/ se vor numara si rude din ale tale si la un moment dat si TU si EU vom ajunge in aceeais situatie. (nu este diferenta prea mare intre 1 taran bine-crescut si-un orasean). Aceste persoane nu mai au puterea sa se documenteze, numai pot sa se tina la curent. Vremurile s-au schimbat.
Mda. TI-am scris pentru ca sa reflectezi putin si sa nu-ti faci o impresie prea gresita despre acele persoane. CIne stie in tinerete ce merite ar fi avut...