| stefanyparis a întrebat:

Cat costa tenesii aia Converse All Star si de ce sunt asa speciali?
funda **

4 răspunsuri:
| ZigZagMTFK a răspuns:

Pai depinde. Sunt magazine unde gasesti cam pe la 60-70 lei si altele in care is cam 100-150 lei. Si uite de ce sunt asa speciali: Converse pantofi Rubber Company a fost inceput de catre Marquis Mills Converse în 1908, în Malden, Massachusetts. In 1917, compania a proiectat un pantof numit All Star.Pantof a fost compus din o talpă de cauciuc si panza de sus şi a fost proiectat pentru a fi un pantof de elită pentru liga de baschet profesionist. În 1921, un jucator de baschet cu numele de Charles "Chuck" Taylor sa alăturat o echipă de baschet sponsorizat de firma Converse numit The Stars Converse All. Taylor a avut loc în clinici de baschet licee peste tot judeţul şi în timp ce învăţa elementele de bază ale jocului, el a vândut pantofi All Star. [4] Ca un agent de vânzări şi de atlet pentru companie, Taylor a făcut, de asemenea, îmbunătăţiri la pantof a iubit. Ideile sale pentru încălţăminte au fost concepute pentru a oferi o flexibilitate sporită şi de sprijin şi încorporate, de asemenea, un patch pentru a proteja glezna.

All Stars au fost purtate în curând de o varietate de jucători de baschet profesionist şi a devenit invidia tuturor jucătorilor de baschet care aspiră. Curând după aceea, All Stars au fost purtate de sportivi la Jocurile Olimpice, şi al doilea război mondial de soldaţi americani au început să poarte All Stars în timp ce în formare [5] În anii 1960. , Converse a inceput sa se extinda compania lor şi deschide mai multe fabrici şi de faptul că timp, Converse Chuck Taylor All Stars au fost purtate de nouăzeci la sută din jucători de baschet profesionişti şi colegiu [6] În anii au trecut pe., pantof a castigat popularitate mai mult şi a devenit un favorit pentru numeroase grupuri şi subculturi.

| Loser8299 a răspuns (pentru ZigZagMTFK):

Nu găseşti all star la 60 de lei...

| ZigZagMTFK a răspuns (pentru Loser8299):

Gasesti dar chinezarii rolling on the floor)) rolling on the floor

| Loser8299 a răspuns (pentru ZigZagMTFK):

Păi sunt chinezarii nu all star originali...