| andrei8888p a întrebat:

Ce diplome primesti la sfarsit de scoala profesionala? Doar cineva care a terminat scoala profesionala

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

O diploma de calificare. Care atesta meseria cu care ai terminat scoala. Atat.

| MarianWLF a răspuns:

Diploma de muncitor calificat pe profilul ales de tine, eu am terminat profesionala ca mecanic auto, am diploma de muncitor calificat-mecanic auto, intelegi tu.

| andrei8888p explică (pentru MarianWLF):

Si nu ai primit si o diploma de ciclu inferior? Cand ai terminat?

| Violleta2022 a răspuns:

O diploma simpla, ca ai terminat acea scoala profesionala si ca esti calificat in meseria x pentru care te-ai pregatit la profesionala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Diploma de absolvire, foaia matricola și un certificat care atestă calificarea in domeniul studiat la acea școală profesională.

| andrei8888p explică (pentru anonim_4396):

Eu stiam ceva de diploma de ciclu inferior al liceului si diploma de meserie Calificare 3