| Lavu a întrebat:

Ce job de vara imi pot gasi? tinand cont ca am 13 ani:d

10 răspunsuri:
| Nimic special a răspuns:

La 13 ani vrei job? straight face Imi pare rau dar n`o sa gasesti nimicwinking.

| dyddyyyx18 a răspuns:

N-ai si tu cunostinte care au copii mici? Ca ai putea sa ai grija de ei cat timp sunt parintii lor plecati. Sau sa faci curat pe la diverse cunostinte contra unei sume de bani.

Altceva nu prea ai ce la varsta ta. Dupa 16 ani o sa ai mai multe posibilitati.

| judgement a răspuns:

Tinand cont ca ai 13 ani nu te va angaja nimeni, potrivit Constitutiei Romaniei nu ai voie sa lucrezi (esti copil), si din aceasta cauza nu te va angaja nimeni cu acte in regula, iar la ce controale sunt in ziua de azi nu se risca nimeni sa faca puscarie pentru un copil de 13 ani.

deci nu ai unde sa te angajezi, desi poate vei reusii sa te bagi la un impartit de pliante (nu se castiga mult, dar e ceva acolo)

| JustLiveYourLife a răspuns:

Pai ai putea ajuta vecinii sau stiu si eu. Cunosc o fata care plimba cainii vecinei sale. Crede-ma nu ai cum sa te plictisesti si o sa castigi o suma nu foarte mare, dar... oricum noroc :-d

| LloOlLey a răspuns:

Da lavinia. cu siguranta. un job. spre exemplu. sa am invetzi pe mine la chitararolling on the floor. da nu te platesclaughing. ca acum n`am bani. am cheltuit pensia. scuze. alocatiarolling on the floor. si banii care`i mai aveamlaughing

| oana_8373 a răspuns:

Nu prea ai multe sansastraight faceincearca sa imparti pliante sau sa plimbi niste catelusi:X:*

| HappyYoyo a răspuns:

Creaza obiecte de artoizanat si vinde-le

| Lavu explică:

Nu vreau un super job... ceva ca sa nu ma plictisesc si sa fac si banibig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa vinzi pliantre cred cat trebuie sa ai buletin cred ca poti pimba catelusi si eu tot atatea ani am si caut la fel ca tine un job

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna ma cheama andreea si am 13 ani si caut si eu un job dar e foarte greu la varsta asta dar nu-i nimic mai incerc asta sa faci si u