| publicname a întrebat:

Ce parere aveti despre faptul ca oamenii investesc tot ce au ca sa si renoveasca casa cand este mult mai important in viata sa calatoreasca sa vada locuri sa citeasca etc? dau fundita celui mai reprezentativ raspuns

5 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Adica, zici tu, ca este mai important sa te instuiesti si sa te distrezi decat sa ai o casa buna? Eu nu sunt de acord! Acasa, locul unde te simti cel mai bine, trebuie sa fie asa cum iti doresti, pentru ca, dupa ce ai vazut ce este de vazut, ai invatat ce poti invata, (acest lucru se intampla de obicei in tinerete), ACASA este locul sfant pentru fiecare unde revii iar si iar si unde ai radacinile.Nu sunt de acord cu cei care isi fac palate(eventual cu turnulete) ca sa locuiasca intr-o singura camera, dar si aceia sunt de inteles, pentru ca este ceea ce nu au avut si si-au dorit, si care ii ridica in fruntea comunitatii si este un mod se a investi banii. Dar sa locuiesti intr-o casa (locuinta) renovata si utilata, mi-se pare absolut normal si de dorit!
Nota ulterioara:oare de ce apar cuvintele casa si locuinta colorate in albastu, ca eu nu le-am facut asa?! Vad ca si la antevorbitorul meu este asa! Aaaa, da, vad ca este reclama!

Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu stiu de ce crezi tu ca amintirile placute constau doar in excursii si carti! Sunt multe alte evenimente fericte care se pot petrece fara sa cheltui multi bani! Daca esti un om chibzuit poti sa faci in asa fel ca sa ai si casa buna si sa si te distrezi. Dar, intre a avea o casa buna si a nu avea amintiri despre calatorii si a avea acele amintiri si a trai intr-o cocioaba sau homeless, apoi, iarta-ma, ca nu este greu de ales!

| Nicoleta a răspuns:

Ce rost ar avea ca X sa vada Parisul, daca ar locui intr-o casa darapanata?
Oare nu mai mult timp petreci in casa?
Mie nu mi se pare normal ca unul care abia are bani sa treaca strada sa dea mancare la copii si sa-si plateasca facturile, sa dea bani sau sa adune bani pentru. vacante, in loc sa isi faca "traiul de zi cu zi "mai bun.

| publicname explică:

Renoveze*
mda.si se trezesc la sfarsitul vietii doar cu casa. fara nicio amintire placuta.pe TPU gandire tipic romaneasca.srry happy

| ellaella a răspuns:

Sa isi renoveasca casa? laughing)