| durasdurpaneus a întrebat:

Credeti ca o fata daca ti-a dat de inteles ca te place prin purtarea ei, te poate face sa o privesti altfel daca tu ai deja o prietena? Mentionez ca prietena cu care sunt, imi tot joaca feste, se supara din orice, nu imi vorbeste cu zilele adica ma face sa sufar mai mereu! Ce ati face?

4 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Daca prietena actuala nu stie sa te aprecieze, daca te face sa suferi de ce te mai chinui? Viata e scurta nu? Trebuie sa traiesti deziluzii? De ce nu incerci sa alungi monotonia prin a cuceri o alta fata cea de care zici de exemplu nu? Eu zic sa incerci si altceva! multa bafta!

| mgtow a răspuns (pentru superdorex):

Eu nu inteleg de ce tot ziceti ca viata e scurta, e destul de lunga numai ca timpul trece putin mai repede cand faci ceea ce iti place.

| superdorex a răspuns (pentru mgtow):

E scurta si ma refer la faptul ca trebuie traita la maxim, la adevarata ei intesitate! Ca e trecatoare si nu mai poti da timpul inapoi, adica trebuie sa profiti de fiecare moment acum ai inteles la ce m-am referit?

| Denisa_7218 a răspuns:

In locul tau asa face urmatoarelebig grinesi sunt fata, as sti cum se simte un baiat in astfel de momentehappy. Deci daca prietena cu care esti tu este asa, inseamna ca ea nu te mai place. Poate ea incearca sa scape de tine fara sa iti spuna.Decat sa suferi e mai bine sa de desparti de ea.Astefel nu vei mai suferi.:d in schimb cu fata care se tot uita la tine cred ca ea chiar te place si merita sa incerci sa te apropii mai mult de ea. Dupa despartirea cu fosta prietena care te face sa suferi, o sa vezi ca tot ea o sa se intoarca la tine si cel mai bine ar fi s-o refuzi.In schimb poti sa-i demonstrezi ca nu suferi din cauza ei flirtand cu fata care te place multhappy cel mai bine ar fi pentru tine sa faci asa.Acesta e doar un sfat. Bafta!