| Floofficial a întrebat:

Cum as putea sa fac conditie fizica?, daca alerg 30 metri sunt mort, si nici 20 flotari nu pot sa fac straight face

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lipsa motivatiei frate. Ai nevoie de diverse amintiri in care picai drept fraier, ca erai mic si prapadit.
Presupun ca esti copil..ca majoritatea de aici. Pai la liceu toti cocalarii se vor lua de tine. Ca na, doar prin fizic se pot simti ei superiori. Eu unu ii lasam in pace, chiar daca eram un tip mare. Doar ca unora le place ciondaneala.

Evita sa fii un trist cu ganduri negative. Treci si baga 30 de flotari, nu 20, ca nu esti fata. Mai multe serii eventual.

Pasul 2 e muzica. Iti urca mult motivatia. Recomand rock si rap, adica muzica de antrenament :
Eminem- Till I collapse
Coolio- Gansta's paradise
Fort Minor- Remember The Name
Europe- Cherokee
Def Leppard- Animal

In fine iti faci tu un playlist.
3) Alimentatia. Mai multe fructe, cereale si alimente care iti dau energie. Adica mai multi carbo.

Apoi antrenamentul va fi foarte usor, cu timpul nu te mai lasi de el, si daca te mentii bine vei avea mereu un corp atletic.

Bafta

| Crissu3005 a răspuns:

Incearca sa iti creezi o rutina.Fa azi la amiaza cate flotari poti, diseara inca o tura si tot asa in fiecare zi.Ai rabdare! In fiecare zi incearca sa faci cu 2-3 flotari mai mult decat ziua precedenta.

| ManiacuAMD a răspuns:

Nu mai manca, ca un porc

| Cosmin86 a răspuns (pentru ManiacuAMD):

De ce? cand faci sport poti manca mult, conteaza si ce