| 123456789dumitrita a întrebat:

Cum credeți poate să fie prietenie între un băiat şi o fată?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Exista de ani de zile. Dar depinde de ei daca se merge mai departe.

| RAY a răspuns:

Parerea mea este ca NU, un baiat mereu va vedea in fata respectiva o viitoare partenera,asta e adevarul, sunt multi care spera ca intr o zi fata sa le vada diferit,sunt doar false sperante,asa sa vb cu o fata rar da e ok dar nu zilnic,si atunci speri la mai mult,asta e natura barbatului, barbati si femeile nu au evoluat ca fiind prieteni,niciodata in istorie nu am fost prieteni,doar de cand cu feminizarea barbatului care a descoperit ca are si el ciclu si ca e fetita in corp de barbat, prieten esti cu un barbat,cu o femeie esti mai mult, e iubita ta, sotia ta, mama copiilor tai, sora ta sau o simpla amica

| gabbyella200051 a răspuns (pentru RAY):

Corect dar uneori si fetele vad un potential partener

| RAY a răspuns (pentru gabbyella200051):

Clar, si invers e valabil, repet ceea ce am scris nu e un adevar absolut

| gabbyella200051 a răspuns (pentru RAY):

Mda dar e o abordare a realitatii corecta un punct de vedere foarte just si corect

| RAY a răspuns (pentru gabbyella200051):

Totul este relativ

| HazelEyes77 a răspuns:

Se poate cel putin pentru un timp cand unul dintre ei isi va dori mai mult. Daca nu exista atractie fizica intre ei prietenia rezista mult timp. De exemplu sa fie implicati in relatii fericite sau unul dintre prieteni sa aiba alta orientare sexuala.

| CleanHeart a răspuns:

Da se poate atata timp cat se plac ca prieteni altfel nu se poate, am si eu prieteni baieti si ne intelegem chiar bine poate mai bine ca cu fetele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Soția mea a avut doi prieteni apropiați: un băiat și pe mine, dar pe plan spiritual, primul prieten nu era de acord cu învățăturile religioase, fiind pentru el pierdere de timp, așa ca s-au despărțit. Înainte de a mă casători cu ea, au trecut 20 de luni.