| Lyndsey a întrebat:

Cum definiti voi sentimentul de atractie fizica? Ce simtiti in momentul respectiv?

9 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Bună!

Dar ce nu simţi în momentul respectiv, mai bine zis?
E clar că şi trupul şi sufletul ţi se concentrează doar pe persoana respectivă.

| ovidius a răspuns:

Mi se scoală ***.
Cam asta!

| Lyndsey explică (pentru ovidius):

Iti lipsesc cateva piulite?hee hee
Nu cred! :-d

| ovidius a răspuns (pentru Lyndsey):

?
Mi se pare că ţi-am răspuns la întrebare. Asta simt EU. Senzaţie fizică. Ce vrei mai fizic decât... circuraţia sângelui prin organe... periferice?

| Wøodenpints a răspuns:

Erecție

| drogh a răspuns:

Un sentiment puternic care ma atrage fata de acea persoana cand o vad. Ochii, zambetul, expresia fetei si aproximativ tot ce tine de ea imi convine.

| Lyndsey explică:

As vrea sa-mi spuneti si senzatiile, daca se poate: Aveti batai de inima? Rositi? Va blocati? Ce anume?

| Sophieeeeeee a răspuns (pentru Lyndsey):

Depinde de fiecare persoana in parte. Pentru ca toti reactionam diferit. Si poate depinde si de cat de atrasi ne simtim de o anume persoana.

| punkbuster9988 a răspuns:

Atat timp cat nu implica si atractie emotionala(cum ar veni) nu simt mare lucru, dar daca ma intreaba cineva sunt gata sa raspund:"E draguta."Atunci cand e vorba si de o anumita legatura emotionala pe care o stabilesti pe loc cu persoana respectiva: poate sa ti bata inima mai repede, poti avea o usoara stare de greata/ameteala sau pur si simplu te holbezi la el si nu esti prea fericita cand nu l mai vezi(asta e un fel de dragoste la prima vedere si vei simiti nevoia sa vezi acea persoana aproape tot timpul). Aceste lucruri nu se intampla daca e vorba doar de atractie fizica.