| Raluutsa a întrebat:

Cum il fac pe prietenul meu sa se desparta de mine? Exclusa faza cu inselatul.

Răspuns Câştigător
| LucyLiu a răspuns:

Intra-i in subconstient...Ii spui ca il vei lasa de cap o saptamana, ca si cum nu ati mai fi impreuna ( dar de fapt sunteti)...atunci sigur se va da pe la alte fete iar atunci il prizi cu mata in sac. BAFTA!

SPER CA TE-AM AJUTAT!happy

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Spune-i că simţi că numai e acelaşi lucru, şi că ar fi mai bine pentru amândoi să vă despărţiţi. Sau poartă-te aiurea cu el, porneşte conflicte din cele mai stupide motive, şi cu timpul se va sătura, şi-ţi va da el singur papucii.

Răspuns utilizator avertizat
| AliveOne a răspuns:

Fi indiferenta nepasatoare dar ia-o usurel

| Raluutsa explică (pentru AliveOne):

Multumesc mult :*

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nu e bine sa faci anumite lucruri care sa-l determine sa faca asta.Intr-o relatie fiecare are dreptul la sinceritate.In functie de gradul lui de perceptie,spune-i direct ca nu mai simti nimic referitor la el,ca nu vezi nici un viitor in relatia voastra.Mi se pare mai cinstit,si te vei simti mai usurata dupa aceasta discutie. Daca simti ca nu esti in stare sa-i spui in fata, scrie-i un bilet, in care sa-i spui situatia si dai-l la despartire, ca,, lectura pentru acasa,,.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te comporti prosteste...

| CrazzzyA a răspuns:

Ce naspa! Pai desparte-te tu de el, nu? laughing

| gfghn a răspuns:

Stiu ca este greu sa ai spui in fata dar asa este cel mai bine... daca vei incerca sa-l ignori poate se va desparti de tine dar ce va crede dupa? si tot nu scapi de el.Despartete de el frumos sa fi blanda daca este cazul spune-i motivul clar.

| Fiona232 a răspuns:

Nu cred ca vrei sa ii ranesti sentimentele, dar trebuie sa ii spui ca relatia voastra nu mai merge.

| ldynina a răspuns (pentru Fiona232):

Glumesti? laughing) Cine mai crede asa ceva in ziua de azi? ma refer la fraze gen" nu mai merge relatia noastra"...Mai bine ii spune verde in fata e tot aceeasi chestie, doar ca asa, are sanse sa scape mai repede de elwinking

| catalinnaelena a răspuns:

Sunt 2 variante:
1. sa ii dai tu liber
2. sau sa-i dai de inteles ca vrei sa te desparti de el, poate asa el o sa-si dea seama si o sa se desparta de tine.

| 2DooR a răspuns:

Pai depinde incearca sa fi indiferenta nu il mai prea baga in seama