| Sergiu20CmRecords a întrebat:

Cum pot sa scap de depresii? le am de ceva timp...gandesc aproape mereu negativ...ma gandesc ca viata e scurta si ca as vrea sa traiesc mult...si ma gandesc ca daca imi pierd credinta in Dumnezeu acesta nu imi va indeplini dorinta de a trai pana la 100 de ani alaturi de familia mea...suna cam ciudat stiu laughing

2 răspunsuri:
| StarkWolf a răspuns:

Depresiile ti le faci pentru ca te gandesti negativ. Gandeste pozitiv,viata nu e scurta,e lunga, dar trebuie sa stii sa o traiesti. Nu vreau sa-ti ruinez visul, dar nu e posibil sa traiesti 100 de ani cu familia,parerea mea. Credinta in Dumnezeu nu trebuie sa existe doar atunci cand ai nevoie de el, trebuie sa existe mereu! Oricum, gandeste pozitiv si nu vei mai avea depresii!

| sunetul a răspuns:

"gandesc" cel mai folosit cuvint.
Nu mai gandi.Eu asa am scapat.