| Janaaaa11 a întrebat:

Cum poți să ai un stil romantic? Adică ma refer la aspect, comportament, limbaj etc

Răspuns Câştigător
| aditimus a răspuns:

Sa ai cei 7 ani de acasa, sa iti placa complimentele, sa stii sa compui o poezie si mai ales sa iti placa oamenii.

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

De aspect romantic nu am mai auzit.
Romantismul este ceva ce se petrece in intimitate. Nu poti aborda stilul asta in public, e total nepotrivit.
In public poti aborda doar atitudinea si stilul vestimentar sexy, care nu sunt acelasi lucru, sunt mai obraznice.

| Janaaaa11 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Eu știu ca exista, nu știu. Sunt de acord cu tine la tot ce ai zis, dar na eu știu ca exista. ❤️

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Janaaaa11):

Nu cred ca romantismul e la fel pentru toți, dacă vorbim de stil vestimentar sau look.
Unii sunt atrași de fetele îmbrăcate office, alții de fetele simple/casnice, ori de tipe sofisticate, sexy.
Poate ai fi tentata să te îmbraci în hanorac roz și să-ți faci codițe, pentru inocență, dar asta nu ar inspira romantism tuturor, ci pueril.

| Janaaaa11 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Ai dreptate!

| racuirina a răspuns:

Incearca sa fi manierata, adica:mananca cu gura inchisa, foloseste tacâmuri, saluta persoanele pe care le cunosti si incearca sa nu injuri sau sai barfesti pe altii... poarta rosu (culoarea rosie te face mai atractiva), poarta haine curate, da-te cu parfum si cu antiperspirant, incearca sa zambesti cat mai des si nu te plange din orice lucru minor, incearca sati pastrezi calmul in situatiile agitate, vorbeste cat mai mult cu persoana care o placi

| Janaaaa11 explică (pentru racuirina):

Mulțumesc din suflet, e un răspuns foarte bun!