| anonim_4396 a întrebat:

Cum raportez cum videoclip de pe youtube ca să fie şters? Am raportat acum 4 zile şi nu s-a întâmplat nimic sad! Am ales acolo: "Că a fost încărcat (videoclipul) fără permisiunea mea!" puppy dog eyes
Vă rog, ajutaţi-mă sad.

Fundă big grin

6 răspunsuri:
| DDCC a răspuns:

Doar dai click pe Steag.
http://youtu.be/ToAEwEiH2NU
Cred că nu s-a întâmplat nimic fiindcă ai avea nevoie de ceva dovadă, încearcă să le scrii celor de la site.

| DraudeS a răspuns:

Nu am vazut pe Youtube la raport sa ai asemenea optiune. Ai ales poate "Imi incalca drepturile"?

| SmilerXd a răspuns (pentru DraudeS):

Păi da, am dat la îmi încalcă drepturile de autor sau confidenţialitate şi apare acolo nişte chestii să alegi. şi eu am dat la aia "a fost încărcat fără permisiunea mea" sau cum naiba scria big grin

| DraudeS a răspuns:

Eu unu nu am gasit chestia cu incarcatu' fara acord. Dar oricum ceea ce le ceri tu sa nu prea iti faci sperante. Ai nevoie de dovezi sau sa fii "ceva/cineva important", vedeta, firma sau mai stiu eu ce. Nu prea ai ce sa faci in mare parte, doar daca in clipul respectiv exista chestii obscene, sadice sau mai stiu eu ce sa il poti raporta.