| Mangustă a întrebat:

Daca ma vopsesc (de la saten la blond) si vreun sa revin la culoare initiala fara sa imi afectez prea tare parul cum trebuie sa fac?
Nu vreau sa-l las sa creasca de la sine ca nu arata bine.

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Pai daca ti-ai deschis parul cu 2 tonuri sa zicem nu e prea mare diferenta si il poti lasa sa creasca.Dar daca e mult mai deschis decat culoarea ta naturala, te poti vopsi saten daca nu-ti place blonda.Altfelnu ai cum, odata ce te-ai facut blonda, iti poti inchide parul la loc doar cu vopsea(daca vrei poti folosi una fara amoniac care nu distruge deloc parul).
Daca nu esti sigura ca vrei sa te faci blonda, eu zic sa ramai asa cum esti.

| PinkPanther a răspuns:

In primul rand ca sa iti iasa bine si fara sa il arzi, la prima vopsire mergi la un coafor, dupa poti sa te faci si singura acasa. sau daca incerci sa te decolorezi acasa baga in amestecul de decolorant si o masca de par pentru protectie.
Dupa, daca vrei sa revii la culoarea ta naturala, e simplu, cauti vopsea in nuanta ta si te vopsesti peste blond

| denymar a răspuns:

Iti iei vopsea nepermanenta, ca sa vezi intai cum ai arata. Daca iti place, iti iei una permanenta!