| Georgica2002 a întrebat:

Daca nu trec bacul
Primesc atestatul precum ca am facut a cea meserie?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu treci BAC-ul nu primesti nimic.
Oricum esti necalificat, pentru ca nu ai practicat acea meserie.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Vei avea succes, dacă înveți. Dacă nu, primești o adeverință fiindcă ai absolvit doisprezece clase, chiar dacă nu vei promova examenul de bacalaureat.

| Georgica2002 explică (pentru floresdemayo):

Pai asta am intrebat
Primesc atestat ca am studiat acel profil chiar daca nu am promovat bac.ul?

| prettywomen a răspuns:

Depinde la ce facultate esti. daca de exemplu ai terminat facultatea de bucatar sau frezarie sau chestii de acestea usoare, chiar daca nu ei bacu ramai cu meserie, insa daca esti la facultatea de medicina, drept sau ceva mai greu nu vei iesi cu meserie daca nu ei bacu.tu la ce facultate esti?

| Violleta2022 a răspuns (pentru prettywomen):

Tocmai a spus baiatul "daca nu ia BAC-ul", iar daca nu-l ia, nu are cum ajunge la nici o facultate.
In plus, cu un liceu nu-ti da nimeni diploma de expert in meseria respectiva, pentru ca de fapt esti novice si pana nu muncesti sa capeti experinta in domeniul respectiv, nu-ti da nimeni certificari.