| Forza4Milano a întrebat:

Daca prietenul tau te injura fara motiv si incepe sa faca glume proaste inseamna ca vrea sa isi bata joc de tine? Pe bune acum stiu ca unele sunt amuzante dar poate ma mai supar si eu cam usor.Totusi voi credeti ca e normal sa faca astea chiar daca i-am spus sa inceteze?

9 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

"inseamna ca vrea sa isi bata joc de tine?"
Înseamnă că e băut (amețit), ori drogat. Lasă-l, până se trezește. Dacă continuă așa, rupe prietenia cu el. N-are decât să își caute prieteni asemeni lui.

| Lukasssz a răspuns:

Injura-l si tu.

| dinaprilie a răspuns:

Poate are sindromul tourette.
Asa este cu toata lumea sau doar cu tine? O sbservi si "rautate" in acele momente? Scarba pe fata lui? Manie?

| Forza4Milano explică (pentru dinaprilie):

O face ca si cum ar fi o caternica dar dusa la extrem si da a inceput sa vorbeasca cu mai toata lumea

| dinaprilie a răspuns (pentru Forza4Milano):

Cati ani are? Ai tu?

| MValentin a răspuns:

Nu-i permite sa faca misto. O sa te creada idiot. Asa am avut eu un coleg ceva timp in urma, vedea ca ii permit si glumim o inceput sa faca misto până i-am zis sa inceteze si am început sa-l ignor toata perioada liceului.

| Gligore2000 a răspuns:

Nu cred ca m-a injurat vreun prieten vreodata, nici macar in gluma.

| nuspuncinesunt2 a răspuns:

E gemeni?
Daca da,e normal pentru el.E amuzant pentru el.
Daca te injura fara motiv?
Asa vorbeste el, sigur.
Sigur asa a fost invatat de parinti.
Incearca sa ii spui ca si tu ai sentimente.
Sau, chiar daca probabil nu iti sta in fire, injura-l si tu si intoarce-i injuraturile.
Daca se supara, spune-i cu blandete:
Vezi? Asa ma simteam si eu.

| aleee5262 a răspuns:

Toata lumea are un asemenea prieten crede ma. Eu am o gramada. Si stiu ca fac la misto glumele alea pentru ca facem unu de altul fara motiv si nu vad motiv sa te superi. Nu luati viata asa in serios. Daca ti se pare toxic, lasa l da iti zic eu ca face in gluma ca sa va amuzati, da probabil ca nu i iese laughing)