| anonim_4396 a întrebat:

Daca transpir pe burtica slabesc?

2 răspunsuri:
| raduconstantin11 a răspuns:

Poti vedea aici http://deslabit.cabanova.com/slabeste.html

Sunt foarte bune, sper sa te ajute

| Colors a răspuns:

Transpiraţia şi apa rece nu te ajută să slăbeşti.

Costumele-saună, centurile pentru abdomen şi o mulţime de alte gadgeturi se bazează pe acest mit. Tot el îi face pe unii să meargă la sala de fitness îmbrăcaţi ca de iarnă, în speranta că vor slăbi mai mult dacă transpiră.

Din păcate, nu e adevărat. Transpiraţia, menită să păstreze temperatura corpului în limite normale, este formată din apă şi mici cantităţi de minerale.

Transpiraţia nu conţine grăsime, deci nu te ajută să slăbeşti. Cu cât transpiri mai mult, cu atât te deshidratezi mai tare şi este posibil ca după o rundă de exerciţii să fii mai uşoară cu jumătate de kilogram, dar numai pentru că ai pierdut apa din corp. Imediat ţi se face sete şi bând apă recapeţi acea jumătate de kilogram.

Aşadar, costumele-saună nu îţi pot topi grăsimea, iar efectul unui antrenament la sală va fi acelaşi, fie că porţi maieu, fie că porţi jachetă de iarnă.

Deci, nu:*
Succes:X