| MadaMary67 a întrebat:

Dau funda, urgent

Sunt un brunet spre saten (vopsita) daca ma fac roscat peste sar vedea ceva? Sar vedea mai bine cu o vopsea deschisa? Am fost de multe ori decolorata desi nu cred ca ar avea ceva. Deci pe scurt s.ar vedea roscat pe un brunet mai deschis? scuze categoria

Răspuns Câştigător
| ???? a răspuns:

Vopseaua roscat se vede si pe par brunet deschis/inchis/saten, insa de preferabil este sa iti alegi o nuanta deschisa de roscat pe care sa o aplici pe parul tau natural ca sa se vada mai intens rosul. Nu trebuie neaparat sa te decolorezi sau sa te vopsesti blond pentru ca mai mult o sa iti degradezi parul. Dar e alegerea ta. Eu spun asta din propria mea experienţă pentru ca sunt roscata de 5 ani iar in materie de roscat le-am incercat pe toate, in special roscat deschis insa eu am parul natural saten deschis spre blond. Mult succes!

| MadaMary67 explică (pentru ????):

Ce firmă sa folosesc? Loncolor, l'oreal Paris sau Garnier?

7 răspunsuri:
| ???? a răspuns:

Mersi pentru funda si apropo sunt bune cam toate vopselurile care costa peste 12 lei. Eu nu am una preferata insa nu imi place Wellaton pentru ca are o culoare palida/stersa si fara stralucire. Daca mai ai nelamuriri poti sa ma intrebiwinking

| MadaMary67 explică (pentru ????):

Stau la tara si nu gasesc vopseaua asta, am auzit niste pareri bune despre ea. Gasesc doar l'oreal, garier si loncolor cam dintre astea nu sti care e cea mai buna?

| ???? a răspuns (pentru MadaMary67):

Mie imi place mai mult Loncolor pentru ca are culori vii si stralucitoare, si nuantatorul de la Loncolor e super dar arata bine doar pe par vopsit big grin

| MadaMary67 explică (pentru ????):

Hmm,deci zici sa mi iau vopseaua loncolor? Nu ști o nuanță care sa se vadă cât de cât pe parul brunet vopsit?

| Wamper123 a răspuns:

Cand te-ai decolorat ultima oară? Te decolorezi și apoi te vopsești. Sau te vopsești de mai multe ori intr-o nuanță mai deschisa cum ar fi blond și apoi la culoarea care o dorești, dar atenție nu te vopsi una după alta, trebuie sa treacă un timp dacă mai vrei sa ai par în cap.

| MadaMary67 explică (pentru Wamper123):

Ultima oara am fost decolorata (tot capul, o singura data am fost decolorata si la radacinii in rest la varfurii) cam amu 2-3 luni.