| JustMe4ever a întrebat:

Dau FUNDA!
Va rog frumos ajutati-ma si pe mine la problema asta ca nu mi-a axplicat profa si nu il inteleg
Fie unghiul alungit AOB si punctele C si D situate in acelasi semiplan determinat de dreapta AB astfel incat semidreapta [OC este bisectoarea unghiului AOD iar m(DOB)=(AOC)+24grade.
A) Aflati m(AOC)
B) Aflati m(DOB)
C) Aflati masura unchiului format de bisectoarele unchiului AOC si unchiului BOD.

dau Funda pemtru rezolvare :d:d:d

1 răspuns:
| SimoooSven a răspuns:

Hai ba ca e usoroh go on
gandeste-te ca daca dai test ce faci?smugne intrebi tot pe noi?rolling on the floor
Ia`ti meditator!winking