| MiruXD a întrebat:

DAU FUNDITA!
Din clasa intai eu si inca trei fete suntem cele mai bune prietene.Acum, in clasa a 6-a eu si doua fete ne-am dat seama ca cea de a patra ne "folosea", iar acum au facut un "complot" impotriva ei, iar acum trebuie sa ma decid daca fac parte din el sau daca nu o sa pierd prietenia celor doua.

Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| PisyKiss a răspuns:

Pai eu cred ca e mai bine sa ramai cu 2 prietene decat cu una. Daca voi chiar credeti ca e asa atunci ramai cu cele 2

5 răspunsuri:
| Onn3 a răspuns:

Poi mai bine decat sa iasa nasol, mai bine spune-i ca nu a fost o prietena buna si ca de acum e pe cont propriu

| HappyYoyo a răspuns:

Dacă ce-a de-a treia vă folosea cred că ar trebui să stați de vorbă cu ea. poate avea nevoie într-adevăr de ajutor, dar vă e prietenă sinceră. dacă nu e așa, nu se merită să fi prietenă cu o persoană care te folosește happy

| ѕмιℓєfσямєℓℓу a răspuns:

Pai, tu nu ar trebui sa te bagi intr-un complot cu celalalte fete. Daca ele sar intr-un put, asta nu inseamna ca si tu trebuie sa faci acelasi lucru.
Daca ele 'TE OBLIGA' sa le ajuti, atunci inseamna ca nu iti sunt prietene adevarate, deci prietenia lor nu valoreaza 2 bani. Un prieten adevarat nu te-ar pune sa alegi intre el sau altcineva. Gandeste-te si la fata aia care va 'folosea', poate ca ea nici nu a avut intentia asta iar 'prietenele' tale vor sa te manipuleze, sa le ajuti. Eu iti recomand sa stai in banca ta, si sa nu faci un complot.

| Fcrb_Razvan_1998 a răspuns:

Depinde...testeazati prietenele, punele la o incercare de exemplu: Incearca sa vezi care iti este mai loiala sau care iti sare in ajutor cand esti neajutorata!

| Rot_Georgiana_1998 a răspuns:

Pai si eu am avut aceiasi situatie si inca o am...Cred ca daca ai participa la un complot ar fi destul de urat, dar acea fata te-a tradat deci asta merita! Dar, va sfatuiesc sa faceti un complot putin mai silentios de care nimeni sa nu se prinda!