| anonim_4396 a întrebat:

De ca majoritatea de pe acest site puneti intrebari referitoare la sex.
1. Stiati ca sexul a fost lasat doar pentru a concepe o noua viata, pentru a ne inmulti?
2. Stiati ca e pacat daca faceti sex doar din placere fara sa va ganditi la a concepe o noua viata?
3. Stiati ca e pacat si intre sot-sotie sa faceti sex fara sa va ganditi ca in momentul acela sa faceti un copil?
4. Stiati ca cei care isi incep viata sexuala devreme, de la varste fragede vor suferi atunci cand vor avea propria lor familie? mai ales in cazul celor care au facut sex cu foarte multe persone?
5. Stiti cati copii nenascuti sun ucisi doar ca voi sa aveti o clipa de placere? Si cel mai trist e ca sunt ucisi de voi!
Asa ca ganditi-va de 1000000000 de ori inainte de a face sex. sunt n riscuri la care va expuneti pentru un moment de placere pe care dupa cateva min nici nu mai simti nimic... Ganditi si faceti cu cap ceea ce faceti!
E mult mai placuta o imbratisare, un sarut, o vorba dulce, o mangaiere ( nu in locurile intime) o strangere de mana decat sex... faceti ceva pentru o lume mai buna!

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sigur ca da, hai sa fim habotnici. Sa nu ne gandim la Dumnezeu, sa nu fim dornici sa-L iubim, ci doar sa ne ferim obsesiv de pacat.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Multumesc pentru informatii....sunt sigura ca de acum inainte nimeni nu va mai face sex decat daca vor sa faca un copil....si daca vreau numai 2 copii fac sex de doua ori in viata?rolling on the floor hai ca m'ai spart rolling on the floor Sa fim seriosi...nici tu nu stii ce vorbesti laughing Chestiile astea mergi si le spune la biserica nu noua....fiecare face ce vrea asa ca daca tu gandesti asa atunci nu o face da nu ne poti spune noua ce sa facem....cred ca o sa ajungi in cartea recordurilor...sa'mi scrii cand te hotarasti sa faci un copil rolling on the floor

| juniper a răspuns:

Da si felicitari pentru ce ai spus, este aboslut adevarat, niciodata nu as face sex din placere, doar cand am sa ma casatoresc si o sa ma gandesc sa fac un copil.

| xibalba a răspuns:

Imi miroase a indoctrinati religiosi.
1. De ce avem hormoni, de ce exista dorinta? Si inca ceva... a fost lasat de catre cine? Dumnezeu? Si acelasi Dumnezeu nu se presupune ca ne lasa si libertatea de a face ce vrem cu viata noastra?

2. Nu stiu daca e pacat, asta depinde de principiile fiecaruia, eu nu imi las viata ghidata dupa Biblie, de exemplu. Dar sa presupunem ca fiecare om care face sex concepe si un copil. Si atunci? Tu gandesti ce inseamna sa ai un copil? Cate responsabilitati sunt, cati bani sunt necesari, cata maturitate. Daca toate astea nu exista, daca nu exista o familie bine intemeiata, un camin, atunci un copil nu isi are rostul.

3. Cum spuneam, fiecare are principiile lui dupa care se ghideaza. Eu nu consider asta un pacat, si nu pentru ca asa considera majoritatea, ci pentru ca sexul chiar ofera placere. Cand am orgasm, ma gandesc, evident, la placerea din momentul ala, nu la copil. Si e oarecum logic sa simti o eliberare, nu sa te gandesti la cai verzi pe pereti.

4. De ce vor suferi? Ca au facut decizii gresite cu ceva timp in urma? E problema lor! Fiecare se descurca cu propria constiinta.

5. Da, daca lumea nu foloseste metode contraceptive, PENTRU CA ASA ZICE DUMNEZEU, SA NE INMULTIM, si apoi parintii constata ca nu au posibilitati sa creasca un copil, da, ei ucid copiii. Nu am ucis pe nimeni, nu sunt pro avort, as avea mustrari de constiinta destule, dar daca ei pot trai cu constiinta incarcata... e din nou problema lor.

"...pentru un moment de placere pe care dupa cateva min nici nu mai simti nimic..." -> dramatizezi. Nu e chiar asa, sexul e si benefic. S`au facut atatea experimente si s`a demonstrat acest lucru, nu mai e nevoie sa spun eu. O imbratisare, un sarut si o vorba dulce, nu duce la o apropiere intima intre parteneri cum e sexul. Pur si simplu... e o chestie pe care nu o intelegi, dar vorbesti despre ea. Cred ca sexul e chiar important, pentru ca duce la cunoasterea mai bine a omului de langa tine.

Facem ceva pentru o lume mai buna, dar nu asa. Viata intima e a fiecaruia, ne decidem propria soarta, nu ai cum sa imi inspiri mie invataturile crestine, ce sa fac si ce sa nu fac, pentru ca pur si simplu omul e stapan pe viata lui. Fii serios/oasa, problema cea mai mare a omenirii nu e sexul.

| daniDeeDee a răspuns:

OMG!

De unde ai aparut? Mi-ai stricat ziua cu chestiile tale. " Nu e bine! Nu e bine!" Nu fa sex si gata! Nu am nevoie de sfaturile tale!

| daniDeeDee a răspuns:

Nu RESPIR prin plamanii nimanui! Sunt copiii mei!

l-)

leonardk
| leonardk a răspuns:

Interesant cum pui problema dar trebuia sa mai adaugi ca dupa ce procreem o data sau de doua ori sa ne castram ca altfel pocnim de dorinte neamplinite. Am convingerea ca si binele si raul se intampla doar cu voia Lui. Mai bine am posta cate ceva ca sa ridicam nivelul varstei la care se incepe a se face sex. Din cate intrebari legate de sex vad aici, pe TPU, cred ca asta este o problema reala.

regis
| regis a răspuns:

1. Nu, sincer nu stiam. Poate ne dai tu sursa acestei informatii. Sau ai scornit-o acum pe loc ca sa poti face pe moralistul?
2. Nu, nu stiam nici asta. Din nou te rog sa ne dai sursa.
3. Iar o noutate. Rugam sursa.
4. Cunosc astfel de cazuri. Unii sufera, unii au o familie fericita. Nu cred ca e relevant.
5. Foarte multi, sunt de acord cu tine (si sunt convins ca nici tu nu stii exact). Dar nu sunt ucisi pentru placerea mea si te-as ruga sa iti ceri scuze pentru aceasta afirmatie. Faptul ca fac sex de placere nu are nicio legatura cu nenascutii ucisi, poate in mintea ta.
Daca te gandesti de mai mult de 2 ori inainte de a face sex, chiar ca nu mai exista placere. Si daca tu te multumesti cu o imbratisare, un sarut, o vorba dulce sau o mangaiere, aia nu inseamna ca eu trebuie sa ma abtin de la o viata sexuala normala.
Si sa stii ca daca partenerului (partenerei) tale nu ii face placere sa faca sex, nu suntem noi de vina...

regis
| regis a răspuns:

Hei, anonimule, cativa din oamenii rai care fac sex de placere (sa le fie rusine, na-na-naa!), inca asteapta sursa primelor patru afirmatii din intrebare si scuzele pentru a cincia. Asa ca nu te mai gandi la cat de rai suntem noi ci incearca sa raspunzi acestei solicitari, bineinteles doar daca nu cumva vrei sa ramai cu imaginea de indobitocit care se crede Judecatorul Lumii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti frigida. Daca vrei si ai si fundul mare, te ajut eu sa cunosti tainele sexului si inaltarea spirituala. Sa vezi ce repede ajungi la Dumnezeu atunci cand o sa zici : Oh God, oh God, continua, continua!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiam ca e un pacat daca o faci inainte de casatorie. da spune'mi si miehappy cine mai rezista in ziua d astazi? SUnt hormoni! si daca nu ii satisfaci iti vine sa te urci pe pereti.
Si. nu tot ce ai spus tu e pacatwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce sunteti asa de rai? Va ganditi numai la voi!
Nu ati observat ca mai mult de 5o% din intrebari sunt de genu : " oare sunt gravida? cum scap de copil?" am facut sex am ramas insarcinata, am avortat ieri iar azi am facut din nou sex e posibil sa raman iar insarcinata?" toate intrebarile sunt de genu asta. e vina ambilor parteneri desi fetele sunt cele care sufera mai mult, ajung sa fie criminalele propriilor lor copii. pentru ce? pentru ce sa ajuns la asta? voi nu va dati seama ca oricat v-ati proteja, se intampla sa vina un copil nevinovat...la care ii taiati voi imediat sansa la viata... e cel mai trist lucru care se intampla in ziua de astazi!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este foarte adevarat ceea ce spui.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce rai sunteti...numa la sex va sta gandu

| lady_1122 a răspuns:

Stiiai ca sexul e si pentru placere nu doar pentru imultireee?