| Bisbiavatar12 a întrebat:

De ce dureaza atat de mult sa se afiseze repartizarea pe clase la unele licee? Adica serios, le trebuie aproape 2 luni pentru a publica 3 clase?

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Nu dureaza mult repartizarea,numai ca asa e o obiceiul/regula sa se afiseze cat mai aproape de inceputul anului scolar, cat mai la finalul vacantei.
Repartizarea in sine nu dureaza mult, sunt unii directori si conducere care nu tin cont de niciun criteriu cand fac repartizarea pe clase si deci o fac aleatoriu si dureaza foarte putin insa asa este peste tot, clasele se afiseaza in apropierea inceputul scolii, adica prin septembrie.Acum e vacanta, nici nu s-a terminat oficial anul scolar, ma refer ca mai sunt corigente, situatii neincheiate etc.
Anul nou scolar incepe pe 1 septembrie si de asta se afiseaza atunci clasele, in perioada aia.
Sper ca te-am lamurit.
Succes la liceu!

1 răspuns:
| mudokins78 a răspuns:

Asta te frământă la 1 noaptea?