| UnZambetPentruToti a întrebat:

De ce nu credeti in dumnezeu? daca nu aveti motiv mai raspundeti la o intrebare : cine va creat daca nu dumnezeu?

Răspuns Câştigător
| ionut1134 a răspuns:

Uni spun ca ne tragem din oameni ai pesterilor si chiar daca e adevarat tot dumnezeu ne-a creat nu ne cream noi singuri apaream dintrodata pe pamant? sau cum daca nu ne-a creat el? si difea de religi cum ar fi satanisti sau sunt multe alte religi dar fiecare crede in felul lor

| alexandra2859 a răspuns (pentru ionut1134):

Pai poate un musulman zice acelasi lucru despre zeul lui, de ce esti asa sigura?

| ionut1134 a răspuns (pentru alexandra2859):

Esti sigura ca nu crezi? sa stii zei nu exista exista dumnezeu si lucifer daca n-ar exista de ce sau facut atetea filme si aproape fiecare religie crede in el? de ce nu se fac filme cu zei (pentru ca nu exista) cel mai mare pacat este sa nu crezi daca dumnezeu nu te-a creat atunci cine tia creiat stamosi?

| alexandra2859 a răspuns (pentru ionut1134):

Exista filme cu alti zeii care sunt mult mai populare si filmele cu dumnezeu, isus... le-a facut biserica(a platit pentru asa ceva)in schimb in alte religi nu au nevoie de filme ca sa creada si doar pentru ca sau facut filme nu inseamna ca exista, fac si eu maine un film cu monstrul din loch ness inseamna ca exista? si nu fi atat de sigura ca exista pentru ca o sa fi dezamagit/a cand o sa afli adevarul.

| ionut1134 a răspuns (pentru alexandra2859):

Rasa m-ati sunt baiat nu fata n-am spus ca exista doar ca sunt filme ok daca tu nu crezi imi spui si mie cine tia creat stramosi (filme cu zei filmele indiene in rest daca exista cel mult 50 de filme in toata lumea spune-mi si mie in ce zeu crezi tu si daca iti da bani iti da vibratoare sau ceti da de crezi de ce nu exista icoane cu zei? =]] dar o sa vezi cand te duci la lucifer si te fierbe in cazan si apoi iti baga furca in ***** =]] dar sa inhieem ca tot nu intelegi ramai la zei tai

| alexandra2859 a răspuns (pentru ionut1134):

Eu nu am zis ca cred in zei, nu cred in nimic, ok?

| 3diT a răspuns (pentru ionut1134):

Frate daca sunt niste icoane care poate as le faca ori cine nu inseamna ca si exista.
MI se pare mai realistica faza cu big bangu sau evolutia din mai mute decat crearea noastra de o divinitate (si daca daca chiar el ne-a creat imi cer scuze ca nu am crezut in el )

| ionut1134 a răspuns (pentru 3diT):

Bine "am fost facuti din maimute" dar maimuta cine a facut-o =]] la asta nu te mai gandesti? (cum a aparut maimuta? happy era un copac si deodata apar doua maimute? ) as vrea sa imi explici si mie cum a aparut maimuta

17 răspunsuri:
| AlinKun a răspuns:

Fiecare e liber sa creada ce vrea. Daca e asa cum ziceti voi ca Dumnezeu a creat aia ailalta cu se face ca nu toti cred in acelasi zeu vorbesc de diferenta de religie v-ati intrebat vreodata asta? fiecare religie e altfel http://ro.wikipedia.org/wiki/Genez%C4%83_%28mitologie%29#Crea.C8.9Bionismul
atunci de unde concluzica ca El e creatorul a tot?

| alexandra2859 a răspuns:

De ce nu credem? voi de ce credeti? chiar te rog raspunde-mi.

| UnZambetPentruToti explică (pentru alexandra2859):

Pai...raspunsul e cam incalcit...intrebarea e pentru cine nu crede

| alexandra2859 a răspuns:

Si in plus nu suntem noi obligati sa credem in el, de celelalte religi de ce nu va luati si va bateti capul doar cu atei?(intrebare pentru toti crestini)

| UnZambetPentruToti explică (pentru alexandra2859):

Celalalte religii cred in zei... tot cred in ceva ok? dar ateii?

| alexandra2859 a răspuns (pentru UnZambetPentruToti):

Pai si ce problema ai tu ca nu credem noi?

| UnZambetPentruToti explică (pentru alexandra2859):

Nu am problema dar vreau sa stiu DE CE nu credeti?

| alexandra2859 a răspuns (pentru UnZambetPentruToti):

Pentru ca nu vrem, exact asa cum vreti si voi sa credeti noi nu vrem.

| 3diT a răspuns (pentru alexandra2859):

Mare dreptate ai si sunt mult mai multe motive ca nu exista decat ca exista (nu neg existenta lui )si nu am chef sa criu de ce nu cred happy

| alexandra2859 a răspuns (pentru 3diT):

Nu este nevoie sa scrii de ce nu crezi te inteleg eu care mereu scriu de ce nu cred tot nu ma intelege nimenilaughing