| Neo12 a întrebat:

Deci, am zgâriat maşina (la mânerul uşii din spate+mai jos de el), o seria 1, cam cu ce aş putea remedia urma? Merci

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa smirgheluiesti masina ca te bate taica-tu!
Asa ceva nu se face, ca razuiesti lucriu pe o portiune mult prea mare si rugineste usor, plus ca se vede de la o posta.
In plus, nu poti sa faci rost de vopseaua masinii, trebuie sa o duci la un service, sa o repare si sa o revopseasca, dupa care trebuie pusa in cuptor, ca vopseaua proaspata sa se coaca.
Procesul nu este chiar atat de usor si nici ieftin, de aceea trebuie facut lucru corect, ca nu iesi cu masina peticita pe strada.

| Alex_Constantin_1993 a răspuns:

Ai putea aplica un strat foarte subtire de kit bine smirgheluit apoi data cu un pic de vopsea, alte variante nu prea mai sunt