| Alexandrapps19031996013 a întrebat:

L-am cunoscut pe Instagram, dupa ce din greseala i-am dat accept, ulterior mi-am dat seama, insa a inceput sa imi scrie, iar abordarea a fost una foarte draguta, motiv pentru care am ales sa continui sa vorbesc cu el. Dupa cateva conversatii a inceput sa ma invite in oras, sa ne cunoastem, insa eu nu eram la acel moment in Bucuresti, motiv pentru care am continuat sa vorbim inca 2 luni fara sa ne fi vazut. Momentul mult asteptat al întâlnirii s-a petrecut fara sa ne vorbim, efectiv a fost întâmplator, intrucat eu venisem in Bucuresti sa rezolv niste probleme, nu intentionam sa ne vedem, dat fiind timpul meu limitat, insa s-a intamplat… a fost un moment emotionant, cel putin pentru mine, intrucat am simtit ca m-am indragostit, ca omul cu care vorbisem 2 luni, este omul pe care imi doresc sa il cunosc. Dupa intalnirea mult dorita, toata saptamana m-am gandit ce sa fac? Să ii zic ca am inceput sa il plac sau sa aleg sa tac… decizia a fost una buna, consider eu. I-am spus, moment in care mi-a zis ca ii sunt draga, insa viata lui este complicata acum, si complicata a ramas! Tin sa precizez ca nu este casatorit sau ca ar avea vreo relatie.
Cert este ca noi ne-am mai intalnit, iar comportamentul lui fata de mine este confuz. Odata tremura langa mine sau cauta sa isi faca simtita prezenta, odata nici ca exist pentru el.
Acum nu știu cum sa interpretez noile gesturi pe care le face.
El lucrează in mediul bisericesc, nu este preot, a terminat teologia si este cântăreț la strană, iar acum câteva saptamâni am luat decizia de a merge la biserica unde cânta, moment in care preotul cu care discuta el foarte des m-a sesizat si i-a dat mesaj sa vina sa ma vadă. Asta am concluzionat întrucât dansul se uita foarte insistent la mine, iar dupa câteva minutele m-am trezit la ușa bisericii cu el.
M-a salutat dupa care eu am plecat.
Acest lucru se întâmpla si acum. Dacă merg la biserica si nu este el dar ma întâlnesc cu preotul in vad efectiv ca se uita la mine si ii da mesaj. Mai mult decât atât, daca îl știe in biserica si sunt si eu îl striga de fata cu mine sa vina ca sunt acolo.
Ieri spre exemplu, am fost la biserica, m-a sesizat s-a tot plimbat pe acolo pana când a reușit sa dam nas in nas. M-a salutat eu am trecut, am dat sa plec, însă la ieșire am sesizat ca se uita dupa mine iar eu mi-am întors privirea înspre el si am început sa îl privesc, ceea ce m-a surprins a fost faptul ca a menținut contactul vizual cu mine.
Azi am fost din nou si l-am surprins când se uita la mine, moment in care el a făcut pe indiferentul, nici ca m-a băgat in seama, a trecut pe lângă mine ca si cum nu m-ar fi cunoscut niciodată.

18 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Da vorbește cu el ca ai gura. Daca nu poți fata în ta spune-i pe instragram ca vrei sa vorbiți, sa fiți prieteni.Ce doamne iarta-ma...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Când nu exiști pentru el, sigur a fost la alta sau a făcut lucru manual...

| SharpEagle a răspuns:

Deci, cum e? O fi....bisexual? big grin
In ce sens e viata lui asa...complicata?

| floresdemayo a răspuns (pentru SharpEagle):

Poate că se visează... călugăr.
Și fata asta îi dă planurile peste cap. ))

| SharpEagle a răspuns (pentru floresdemayo):

Se viseaza...cu un calugar, zici? rolling on the floor
Mie toata povestea mi se pare very strange. Ma rog, nu povestea, ci reactia, atitudinea lui. E infantila. Sau ascunde altceva, nu stiu...Ori poate mai sunt detalii lipsa din toata povestea.

| Alexandrapps19031996013 explică (pentru floresdemayo):

Macar sa fie asa laughing))

| Alexandrapps19031996013 explică (pentru SharpEagle):

Aceasta este toata povestea?

| SharpEagle a răspuns (pentru Alexandrapps19031996013):

Cred ca ai vrut sa pui "!" in loc de "?", nu-i asa? laughing

| SharpEagle a răspuns (pentru Alexandrapps19031996013):

Ce varste aveti? Tu si el?

| Alexandrapps19031996013 explică (pentru SharpEagle):

Eu am 26 iar el 33. Știu, diferenta e putin mare, chiar si eu am avut mici retineri din cauza asta.

| SharpEagle a răspuns (pentru Alexandrapps19031996013):

Nu e mare, e ideala. Barbatii sunt mai infantili decat femeile.
Maturitatea unui barbat de 30-32 de ani este similara cu a unei fete de 25.
Cele mai de succes relatii sunt cu oameni care au diferenta asta de varsta. Cu greu o sa vezi o relatie de succes intre o femeie mai mare ca varsta decat partenerul. Si cand se intampla, e fie ca ea are un instinct matern mult prea pronuntat, practic, il trateaza ca pe copilul ei, fie ea e foarte jucausa, foarte copilaroasa.
PS: ma rog, nu comentez situatia in care-l foloseste doar pentru morcovel...

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru SharpEagle):

Urla carnea pe el sa i-o traga dar e in acelasi timp si indoctrinat pana in maduva cu matrapazlicurile cretin-ortodoxe privind sexualitatea.

| SharpEagle a răspuns:

Inteleg ca n-ati avut intimitate pana acum, nu?

| Alexandrapps19031996013 explică (pentru SharpEagle):

Nici nu intra in discuție acest aspect

| SharpEagle a răspuns (pentru Alexandrapps19031996013):

Adica, refuzi din start, sau cum? rolling on the floor
Ori... poate ca n-are ce sa intre, mai stii? big grin

| IAR a răspuns:

Cred ca e miracol ca te-ai intalnit cu cineva de pe Instagram ca de obicei acolo fetele sunt dive, nici macar seen nu primeste un baiat.

| Alexandrapps19031996013 explică (pentru IAR):

Posibil sa fie așa, însă eu nu am considerat indezirabilă abordarea lui, astfel am ajuns sa ii răspund.