| Anisia170 a întrebat:

Deci o sa trec la subiect. Prietena mea cea mai buna se intelege foarte bine cu baiatul pe care il plac. Ea stie ca il plac. Si s-a gandit ca ar putea sa il invite la un film unde sa fim toti 3. Ce spuneti e o idee buna? Sfaturi rapidetumesc.

5 răspunsuri:
| DiamondShine a răspuns:

NU! Iesi cu prietena ta in oras si pune-o sa il cheme pe afarahappy in felul asta tu poti sa il cunosti mai bine, ea poate sa va lase un timp singuri, cu pretextul ca merge sa cumpere ceva de la magazin sau merge pana acasa ca o suna mama ei si asa poti ramane un timp singura cu el sa va cunoasteti mai bine. Daca in momentul in care ea se hotaraste sa plece, si el vrea sa faca acelasi lucru inseamna ca acel baiat pe care tu il placi nu vrea sa ramana singur cu tine.

| motan444 a răspuns (pentru DiamondShine):

Si uite asa meriti o fundita

| DiamondShine a răspuns:

Thanks :*

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu, in niciun caz la film, acolo nu aveti timp nici sa vorbiti, nici sa va cunoasteti. Incearca sa il inviti tu, nu o sa o lasi pe ea sa il invite, pentru ca dupa s-ar putea sa inceapa sa o placa de ea, daca vede ca ea este cea care isi da interesul pentru el.

| NuConteazab a răspuns:

Nu cred ca este o idee buna, deoarece baiatul va crede ca prietena ta il place de fapt, iar tu vei fi cumva in plus.Dar ce sa spun...incearca sa te dai in vorba cu el, cauta subiecte comune, intreaba-l ce ii place, ce il atrage.Succes! :*