| MellissaMell a întrebat:

Deci povestea mea e cam complicata.Va multumesc din timp ca vreti sa vedeti ce e cu mine! De cand sunt am fost incapatanata. Totul a inceput de la 7 ani.Am nimerit in clasa cu un idiot. Inca de atunci ma certam cu el.Cam pe la 9 ani s-a mutat vizavi.Alt cosmar ca trebuia sa ii vad mutra zi de zi. Ne bateam pana cand venea cineva sa ne opreasca. Practic eram nedespartiti (la propriu ). Tipul a fost mereu popular si inconjurat de fete.Cand am terminat scoala am mers la liceu departe de casa. Toti colegi mei au nimerit la diferite licee.Cand credeam ca am scapat de el am avut nefericita surpriza ( si el la fel) sa aflam ca invatam la acelasi liceu.Credeam ca destinul ne-a pedepsit.Si in liceu auzeai "Vai ce dragut e " si era practic peste tot.Nu prea baga pe oricine in seama, tinea la statutul lui insa cu mine tot se certa.Am plecat intr-o excursie cu scoala cam prin decembrie si ne-au trimis pe noi doi dupa responsabilul cu grupul nostru. El mi-a zis big grine ce trebuie sa fi asa de insuportabila? Eu i-am raspuns : De ce nu ma lasi tu in pace? si El:Fiindca te plac! atunci ne-am sarutat. Dupa mi-a zis El:Asta a fost ca sa imi bat joc de tine.La inceput am luat-o ca pe o gluma insa ma tot gandeam la el.Ma tot evita si pana la urma cam acum in februarie am trecut pe hol si am tras cu urechea la conversatia lui cu un prieten ( stiu ca nu trebuia ) si am auzit "Cum sa ii zic ca m-am indragostit de ea daca ea nu ma suporta ". Parerea mea era ca eu eram acea.De atunci nici ca nu am mai dat ochii cu el.
Credeti ca s-a indragostit de mine?
Ce sa fac, adica imi place dar o relatie cu el ..parca inima imi spune Da! dar mintea spune Bleah...
Sfaturi va rog!
Prietenilor nu le pot spune fiindca vor crede ca am innebunit!
Funda?

12 răspunsuri:
| Chøço a răspuns:

O poveste impresionanta si romantica. Cel mai bine, incearca sa te intalnesti cu el si sa discutati despre asta. Poate o sa ajunge-ti la un compromis. Ascultati inima.

| MellissaMell explică (pentru Chøço):

Pentru mine e mai mult o poveste de groaza! Si parca viata e mai plictisitoare fara noi doi certandu-ne in plus daca e totul un joc pentru el. I get hurt! Si nu vreau asta!

| Chøço a răspuns (pentru MellissaMell):

Si mie mi se intampla uneori asta. Dar, daca te-a sarutat, inseamna ca s-a indragostit.

| CarlyZ a răspuns:

Ce drăguț.
Știi, inima și mintea nu prea pot fi "împăcate "în același timp. Eu te sfătuiesc să-ți asculți inima, dar să nu-ți neglijezi nici mintea.
Ar fi frumos să știi că acel baiat chiar ține la tine și sentimentul este reciproc, până la urma nu ai nimic de pierdut. Vorbește cu el.
Succes.

Bisous!

| MellissaMell explică (pentru CarlyZ):

Adica el toata viata a vrut sa se razbune pe mine. Daca asta e un plan siret de a lui?

| CarlyZ a răspuns (pentru MellissaMell):

Dacă nu comunici cu el de unde știi ce gândește!?
Vorbește cu el, și pe urmă iei decizii!

| Lav999 a răspuns:

Eu cred ca s-a îndrăgostit de tine love struck un sărut niciodată nu il face un baiat care nu simnte nimic. Cred ca mai degrabă de tachineaza, iar tu nu iti dai seama(tot un semn din dragoste). Dar eu zic sa vorbitor ca doi oameni normali, ca doar nu aveți 10 sa nu știți ce simtiti si sa te lamuresti si tu si el cu ce se întâmpla între voi. Mult succes!

| MellissaMell explică (pentru Lav999):

Chestia e ca atunci cand incercam sa vorbim ne comportam ca niste copilasi. Ne certam si niciodata nu apuc sa zic cea ce vreau.

| BibiLol a răspuns:

Dupa mine ar trebui sa il intrebi cumva, daca esti timida scrie-i un SMS, daca nu intreaba-l in fata daca te place si daca inima iti spune ca si tu il placi, cu atat mai bine! Eu cred ca el te place dar e prea timid sa-ti spuna.

| MellissaMell explică (pentru BibiLol):

Eu timida..Phh! Sau mai bine el timid. Cate nu mi-a facut si faptul ca e sociabil si toata lumea il adora.Isi schimba iubitele mai des decat imi schimb eu sosetele. Probabil ar fi ciudat ca noi doi sa fim impreuna!

| BibiLol a răspuns:

Ca sa iti dai seama daca te place uitete daca cand vorbesti cu el roseste in obraji, transpira, daca da sigur ii place de tine!

| MellissaMell explică (pentru BibiLol):

Crede-ma e un bun actor!